XXI Tatrzańskie Forum Gospodarcze


W tym roku będzie o ekologii i zrównoważonym rozwoju turystycznym, bo ekoturystyka to najwyższa forma zrównoważonej turystyki, a Podhale  to miejsce wyjątkowe, które MOŻE  pretendować do miana lidera zmian na rzecz ekoturystyki nie tylko w Małopolsce. 


TERMIN
:  04 grudnia 2019 (środa) godz. 8:30

MIEJSCE: Hotel Belvedere **** ul. Droga do Białego 3, Zakopane


Pierwsza część forum poświęcona będzie szeroko pojętej ekologii w kontekście zrównoważonego rozwoju i rozpocznie się projekcją kilku wyróżnionych filmów z tegorocznego Green Film Festival w Krakowie. Część tę poświęcamy głównie zagadnieniom klimatu, ochrony powietrza i krajobrazu. Druga część forum to prezentacje dobrych praktyk i rozwiązań. W tej części zaprezentujemy konkretne rozwiązana dla biznesu i prezentacje m.in. dotyczące marketingu marki w kontekście marki eko, zrównoważonego rozwój w hotelarstwie – przykłady dobrych praktyk,  Projektu ECO Zakopane Ekologiczna Certyfikacja Obiektów Hotelarskich, segregacji odpadów i recyklingu w firmach. 


Podczas forum inaugurujemy także naszą nową  inicjatywę - I Młodzieżowe Forum Gospodarcze, które będzie platformą edukacji młodzieży, wymiany doświadczeń i informacji na temat przedsiębiorczości wśród młodzieży.


Na forum z prezentacjami wystąpią między innymi:
Marcin Popkiewicz- analityk megatrendów, ekspert i dziennikarz zajmujący się powiązaniami w obszarach gospodarka-energia-zasoby- środowisko, redaktor portali ziemianarozdrozu.pl i naukaoklimacie.pl., przewodniczący polskiego oddziału ASPO (Association for the Study of Peak Oil) i członek rady programowej INSPRO, Marek Józefiak -Greenpeace Polska,  Andrzej Guła  lub Ewa Lutomska – Krakowski Alarm Smogowy, Agata Krząstek- Stowarzyszenie V4SDG, Jan Krzeptowski Sabała - edukator promujący etykę środowiskową Leave No Trace i filozofię Zero Waste, Jola Sitarz – Wójcicka -Podhalański Alarm Smogowy, Władysław Bętkowski - ekolog, Monika Jaźwiec Prezes Tesko  Tatrzańska Komunalna Grupa Kapitałowa, Tymoteusz Mróz - prezes Lokalnej Organizacji Turystycznej "Made in Zakopane" i inni.


MOTTO FORUM:

Chcemy coraz bardziej świadomie, kreatywnie  inwestować  w nasze firmy, przyszłość, rozumiejąc jak ważna jest ochrona środowiska i promocja postaw przyjaznych środowisku. Naszym celem jest osiągniecie w przyszłości nie tylko realizacji wszystkich kryteriów zrównoważonego rozwoju ale również stworzenie marki kojarzonej z filozofią życia w zgodzie z naturą, wartościami przyrodniczymi, kulturowymi i ochroną przyrody. Cel ten nie osiągniemy bez wspólnego działania i koordynacji oraz  aktywnego uczestnictwa samorządu wszystkich gmin Podhala.    


Konferencja adresowana jest do przedsiębiorców, samorządowców, organizacji pozarządowych, mieszkańców i młodzieży z terenu Podhala.

PATRONAT HONOROWY

Witold Kozłowski

Marszałek Województwa Małopolskiego

PARTNERZY

Województwo Małopolskie, Małopolska Agencja Rozwoju Regionalnego S.A., Tatrzański Park Narodowy,  Powiat Tatrzański, Gminy: Biały Dunajec, Bukowina Tatrzańska, Kościelisko, Poronin, Zakopane

PATRONAT MEDIALNY

Tygodnik Podhalański 


Program dostępy tutaj: PROGRAM


Podczas Tatrzańskiego Forum Gospodarczego obecni będą także wystawcy: 

🔸lider rynku mikroinstalacji fotowoltaicznych w Polsce. Zaufanie ponad 6200 Klientów zdobył dzięki kompleksowej obsłudze i wysokiej jakości naszych usług.
🔸Coumbus Energy zapewnia najbardziej wydajne panele fotowoltaiczne w technologii Half Cut oraz instalację z 15-letnią Gwarancją Totalną i pakietem Columbus Care.
🔸 O sobie: "Tworzymy rodzinę ludzi, którzy wierzą, że dzięki energii ze słońca nasz świat może być lepszy. Zarówno pod względem ekologii, jak i ekonomii.Chcemy, aby każdy dom w Polsce mógł zarabiać na energii ze słońca i być niezależny."

🔸ich produkty to innowacyjna i ekologiczna możliwość czyszczenia.
🔸jak dotąd, biologiczne środki czyszczące używane w przemyśle, na budowach, w gastronomii, czyszczeniu wycieków oleju itp. są bardzo rzadko stosowane, ponieważ efekt czyszczenia BIO produktami w porównaniu z tradycyjnymi środkami czyszczącymi chemicznie jest bardzo niski. Biologiczne środki czyszczące wykonane z odnawialnych, łatwo degradowalnych surowców, wypadają słabo w procesie czyszczenia.
🔸co ważne, obecnie stosowane BIO produkty muszą być dozowane w bardzo dużych ilościach aby uzyskać jakikolwiek efekt, co z kolei negatywnie wpływa na równowagę ekologiczną i ekonomiczną.

🔸to firma z ponad 10-cio letnim doświadczeniem w dostarczaniu nowych i używanych urządzeń do redukcji objętości odpadów. Przez ten czas udało jej się zdobyć zaufanie tysięcy klientów w Polsce i Europie.
🔸 w czasach gdy coraz więcej przedsiębiorstw jest społecznie odpowiedzialnych, stawia na ochronę środowiska i jednocześnie szuka sposobów na zminimalizowanie kosztów, nasza firma proponuje doskonałe rozwiązanie w zakresie racjonalnej gospodarki odpadami – belownice i kompaktory.

🔸firma, która jako pierwsza w Polsce oferuje innowacyjny system suszenia odpadów organicznych dzięki któremu w ciągu zaledwie kilku godzin przekształcane są w suchy produkt, a ich pierwotna waga i objętość zostaje zmniejszona nawet o 90%.
🔸umożliwia to znaczną redukcję kosztów gospodarowania odpadami.

🔸Od 1957 roku firma Nektar Natura rozwijający zdrowe rozwiązania dystrybucji naturalnych soków i napojów bezalkoholowych oraz świadczący kompleksowe usługi, gwarantując szeroki wachlarz możliwości dla najbardziej wymagających klientów.
🔸Dostarczają produkty i świadczą usługi dla ponad 15.000 klientów HoReCa w sektorze prywatnym i publicznym w ponad 20 krajach na całym świecie, ciesząc się dużym zaufaniem klientów.

🔸zostało założone na początku lat 90. dzięki wizji rodziny Franchetto w Vicenzy, aby wykorzystać jedną ze słynnych włoskich tradycji na świecie: ITALIAN ESPRESSO.

🔸 jedynym „sekretem” wysokiej jakości i niepowtarzalnego smaku jest mistrzowska równowaga pomiędzy kunsztem rzemieślniczej tradycji a zastosowaniem najnowszych technologii i urządzeń produkcyjnych. Wybór najlepszych zbiorów ziaren kawy Row i ciągłe monitorowanie w naszym laboratorium zapewniają, że surowiec ma doskonałą jakość, a także pod każdym względem higieniczno-sanitarnym.

🔸to prężnie rozwijająca się firma wyposażająca hotele, restauracje, oraz sale konferencyjno-bankietowe. Tworzą indywidualne projekty na życzenie klientów. Firma daje Państwu pewność produktów bardzo dobrej jakości w najlepszych cenach.

🔸inwestorom oraz klientom indywidualnym gwarantuje, że współpraca z naszą firmą to opłacalna inwestycja na wiele lat. Z każdym dniem zwiększamy ilość zawartych umów, co świadczy o zadowoleniu z naszych usług, oraz wielkim zaufaniu jakim darzą nas nasi klienci.

🔸firma powstałą w 1996r. w Cisku na Górnym Śląsku gdzie młody przedsiębiorca Christian Ortlieb rozpoczął produkcję opraw oświetleniowych typu spot, które szybko trafiły do dużych niemieckich i polskich sieci handlowych. Dzisiaj SPOT Light stał się jednym z najważniejszych producentów oświetlenia w Europie Wschodniej. Do naszych głównych rynków zbytu, oprócz Polski, należą Niemcy, Szwajcaria i Francja.

🔸firma przywiązuje dużą wagę do własnej produkcji opraw oświetleniowych. Absolutnym priorytetem jest wysoka jakość, dlatego też komponenty wykorzystywane do produkcji są zamawiane niemal wyłącznie w Europie, wyjątkiem potwierdzającym regułę są diody LED firmy Samsung.

🔸firma zajmująca się tworzeniem zaawansowanych rozwiązań informatycznych, w tym zawierających aplikacje mobilne i internetowe. W realizowanych projektach wykorzystujemy najnowsze technologie zagadnienia związane z algorytmiką, optymalizacją, czy też przetwarzaniem dużej ilości danych. 

🔸posiada także dział zajmujący się projektami z obszaru ochrony środowiska 

🔸Profitroom jest wiodącym dostawcą technologii SaaS i usług marketingu hotelowego dla hoteli i apartamentów. 

🔸na rynku od 2008 roku. Od samego początku tworzą produkty wspierające zwiększanie zysków hotelarzy, oraz doradzają jak wybrać najbardziej efektywne kanały komunikacji z gośćmi i formułować przekaz, aby uzyskać optymalne efekty prowadzonych kampanii marketingowych. 

🔸to firma zajmująca się recyclingiem opon, maszynami do kabli, maszynami do recyklingu makulatury, tworzyw i opakowań jak i akcesoriami do urządzeń dźwigowych i HDS znajdujących zastosowanie w bardzo wielu gałęziach przemysłu i działalności usługowej.