WSZYSTKO DLA AUTA W JEDNYM MIEJSCU

Kompleksowa oferta firmy MOTO SERVICE WORWA obejmuje: warsztat, stację kontroli pojazdów, hamownię, przechowalnię opon, sklep motoryzacyjny, stację benzynową, myjnię samochodową, parking całodobowy, usługi assistance oraz door to door, ubezpieczenia i kredyty samochodowe.

Rozwój wielu rynków, w tym motoryzacyjnego, prowadzi do koncentracji usług w jednym miejscu. Firma Moto Service Adam Worwa od lat koncentruje je pod jednym adresem – przy ul. Szaflarskiej 156 w Nowym Targu. Wszystko zaczęło się w 1961 roku, kiedy to w Nowym Targu przy „Zakopiance” wybudowano na zawody FIS ’62 nowoczesny kompleks dla podróżnych składający się ze stacji benzynowej, dwustanowiskowego warsztatu oraz kawiarni. W tamtych czasach młody, bo zaledwie 18 letni Adam Worwa, zaczynał pracę na warsztacie, by po wielu latach stać się ajentem a następnie właścicielem prywatnej firmy motoryzacyjnej. Ciągle ulepszane usługi niezmiennie już od ponad 50 lat są dostępne dla klientów Nowego Targu, Spisza oraz Orawy. Śmierć założyciela firmy, Adama Worwy, w 2008 roku spowolniła nieco, ale nie przerwała rozwoju firmy, która na dzień dzisiejszy posiada: Stację Kontroli Pojazdów, dwa warsztaty samochodowe (na ul. Szaflarskiej i osiedlu Niwa – oba przy stacjach paliw PKN Orlen), myjnię samochodową, sklep motoryzacyjny, stację benzynową, parking samochodowy oraz działalność poza motoryzacyjną. Uzupełnieniem usług jest Assistance zapewniające pomoc przez 24 godziny na dobę oraz usługi door to door czyli odbiór samochodu od klienta, wykonanie usługi na warsztacie i zawiezienie go pod wskazany adres.

Aby zapewnić klientom nowe usługi a sobie rozwój firma Moto Service Adam Worwa buduje właśnie nowy budynek wielofunkcyjny, w którym znajdą się nowe usługi takie jak:

 

  1. Badanie techniczne samochodu o DMC przekraczającym 3,5 t - takim samochodem może być samochód ciężarowy, autobus, autokar, ciągnik siodłowy z naczepą, ciągnik siodłowy z cysterną (podlegający i niepodlegający międzynarodowym przepisom ADR), samochody ciężarowe z rampą samowyładowczą bądź hydraulicznym dźwigiem samochodowym (HDS), zwyżki czyli samochody ciężarowe z podnośnikami koszowymi itp. Badanie ww. samochodów zasadniczo różni się od badania samochodu osobowego - większe samochody mają więcej systemów zabezpieczających takich jak ograniczniki prędkości, zwalniacze, systemy kontroli pracy kierowców (cyfrowe i analogowe tachografy). W samochodach ciężarowych bardzo często montuje się też urządzenia podlegające zewnętrznym sprawdzeniom przez takie instytucje jak Transportowy Dozór Techniczny czy Urząd Dozoru Technicznego. Są to różnego rodzaju zbiorniki ciśnieniowe oraz urządzenia hydrauliczne ułatwiające pracę kierowcom. Mimo różnic w sposobie i procedurze wykonywania badań technicznych zarówno samochody osobowe jak i ciężarowe podlegają tym samym przepisom i rozporządzeniom wykonawczym.

  2. Usługa badania samochodu na hamowni - dzięki tej usłudze klienci dostaną możliwość zbadania mocy silnika oraz jego momentu obrotowego. Na chwilę obecną nie ma gdzie tego zbadać na Podhalu, a jest to kluczowa sprawa po założeniu instalacji gazowej bądź po wykonaniu tuningu silnika.

  3. Usługa badania samochodu pod kątem uszkodzeń lakierniczych i blacharskich. Ta usługa będzie rozwijana po wykonaniu budynku i uruchomieniu OSKP i dwuosiowej hamowni. Wykonywanie zdjęć z filtrami fotograficznymi będzie dopiero pierwszym krokiem. W dalszej kolejności planuje się skanowanie całego pojazdu metodą optyczną aby móc ocenić osiowość samochodu oraz ewentualne przeszłe uszkodzenia. Planowane jest także wykonywanie zdjęć podzespołów samochodowych i ich odtwarzanie na drukarce 3D (odwrotność modelowania CAD).

  4. Usługa wynajmu powierzchni - budynek ma w sobie mieścić także około 400 m.kw. powierzchni handlowej, która stanowi pierwsze oraz drugie piętro budynku. Do tego marketu będzie bardzo dobry dostęp – dzięki przewidzianym w projekcie schodom ruchomym oraz windzie osobowo – towarowej.

  5. Przechowalnia opon - będzie ona mieć 90 m. kw. albo 220 m. kw. Wszystko zależy od tego czy potencjalny najemca poziomów 1 oraz 2 będzie zainteresowany częścią magazynów na poziomie -2. Usługa przechowywania opon jest szczególnie ważna dla firm, które nie mają możliwości trzymania tak dużych gabarytowo przedmiotów w swoich magazynach, często opony są źle przechowywane albo wręcz gubione bądź kradzione przez nieuczciwy personel firm. Oferując klientowi usługę przechowywania jego opon firma bierze odpowiedzialność za ich prawidłową identyfikację, odpowiednie składowanie w optymalnej pozycji i temperaturze oraz ponowne przetransportowanie we wskazane miejsce, gdy samochód będzie miał zmieniane opony.

  6. Bar motoryzacyjny - planowane jest także powstanie baru motoryzacyjnego, w którym prawdziwi pasjonaci poczują smak motoryzacji.

Ta inwestycja ma przede wszystkim uzupełnić obecną ofertę firmy Moto Service Adam Worwa, ale także ułatwić życie klientom zapewniając większość usług w jednym miejscu. Na górnych piętrach budynku planowany docelowo jest market motoryzacyjny z szerokim wyborem akcesoriów samochodowych, jednak w początkowej fazie możliwe jest wynajęcie tych kondygnacji. Potencjalny najemca tych powierzchni powinien się jednak wkomponować w motoryzacyjny charakter całego kompleksu. Po przeniesieniu Stacji Kontroli Pojazdów na nowe miejsce w dotychczasowym budynku powstaną stanowiska do diagnostyki systemów elektrycznych i elektronicznych pojazdów. Będzie to doskonałe uzupełnienie działającego warsztatu, który już dzisiaj, po zatrudnieniu elektryka samochodowego, ma bardzo dużo klientów z "trudnymi przypadkam".

ZAPRASZAMY DO SKORZYSTANIA Z OFERTY

KONTAKT

MOTO SERVICE WORWA SP. J.
ul. Szaflarska 156,
34-400 Nowy Targ
tel. 18 264 0866 (centrala)
biuro@worwa.com
lukasz.worwa@worwa.com
http://www.worwa.com
Joomla SEO by AceSEF