WARSZTATY GASTRONOMICZNE Smaki Podhala


W poniedziałek 24 marca 2014 w Zespole Szkół Hotelarsko Turystycznych odbyły się warsztaty gastronomiczne, na których uczestnicy projektu Smaki Podhala przyrządzali, konsultowali i doszlifowywali swoje flagowe potrawy. W roli doradzających ekspertów wystąpili mistrzowie kulinarni Robert Sowa i Sylwester Lis.

58 szefów kuchni i kucharzy, reprezentujących 30 restauracji i karczm uczestniczących w projekcie miało okazję „zabłysnąć” kulinarnie i przedstawić swoje popisowe dania regionalne – przyszłe potrawy flagowe na szlaku Smaki Podhala. Eksperci kulinarni mieli pełne ręce roboty i nie lada gratkę próbując tylu specjałów. Każda restauracja zaprezentowała swoją potrawę poddając ją ocenie kulinarnych celebrytów. Ci zaś kosztując, doradzali jak wzbogacić danie, jakie dobrać dodatki i jak serwować potrawę godną pierwszej ligi podhalańskiej gastronomii.
 
Efektem spotkania jest 30 perfekcyjnie dopracowanych potraw, z których każda reprezentuje jedną restaurację/karczmę – uczestnika projektu. Dania flagowe znajdą się na kulinarnym szlaku, który zaprezentujemy na stronie internetowej www.smakipodhala.eu (właśnie powstaje nowa odsłona strony) oraz w folderze z mapką (wydruk zaplanowany na czerwiec-lipiec 2014). Będziemy też promować nasze Smaki Podhala na Europejskich Targach Produktów Regionalnych w Zakopanem w sierpniu 2014.
 
Stawiamy na oryginalność, nawiązanie do tradycji oraz oczywiście dobry smak. Wierzymy również, że wytypowane przez nas miejsca okażą się prawdziwymi pracowniami kulinarnej alchemii, urzekającymi swych gości bogactwem doznań.
 
30 FLAGOWYCH DAŃ szlaku Smaki Podhala znajdą Państwo tutaj: www.smakipodhala.eu/uczestnicy
 
Uczestnikom  dziękujemy za udział w warsztatach - gratulujemy szefom kuchni i właścicielom pomysłów, receptur i realizacji „topowych” dań. Ekspertom dziękujemy za rady, które pozwoliły udoskonalić wyśmienite podhalańskie potrawy. Jesteśmy dumni, że przy Państwa udziale możemy budować pierwsza ligę podhalańskiej gastronomii.

Krystyna Zabrzewska
Prezes Stowarzyszenia Rozwoju Podtatrza w Suchem

Agata Wojtowicz
Prezes Tatrzańskiej Izby Gospodarczej

Zdjęcia: Kronos Media

partnerzy swiss fpds
Joomla SEO by AceSEF