POSIEDZENIE RADY TIG 16 kwietnia 2013

 
We wtorek, 16 kwietnia o godzinie 16:30 w siedzibie Geotermii Podhalańskiej S.A. przy ulicy Nowotarskiej 35a w Zakopanem odbyło się posiedzenie Rady Tatrzańskiej Izby Gospodarczej.

Oto najważniejsze tematy spotkania:

NOWY CZŁONEK IZBY - REGIONTATRY Marcin Świerk (właściciel) oraz Grzegorz Bucki i Michał Janik (pełnomocnicy) - twórcy portalu www.regiontatry.pl
Strona prezentuje atrakcje turystyczne, umożliwia dokonywanie rezerwacji online w wybranych obiektach noclegowych oraz udostępnia informacje na temat firm, instytucji i usługodawców z regionu.
Główne cele firmy to stworzenie portalu z prezentacją o wysokim stopniu jakość, estetyki i prostoty. Priorytetem działalności ma być zwiększanie atrakcyjności regionu, również poprzez inicjatywy w ramach struktury TIG.

PROJEKT "SMAKI PODHALA"
realizowany przez TIG wspólnie ze Stowarzyszeniem Oświatowym na Rzecz Rozwoju Obszarów Wiejskich Podtatrza z Suchego z Funduszu Grantowego Produkt Lokalny Małopolska z Szwajcarsko - Polskiego Programu Współpracy.
Projekt skierowany jest do szeroko rozumianej branży gastronomicznej z terenu powiatu tatrzańskiego i obejmuje roczne działania
od 1.10.2013 r. do 30.09.2014 r. W wyniku rekrutacji i weryfikacji ma zostać wyłonionych 30 beneficjentów (restauratorzy i inne podmioty działające w systemie  gastronomii otwartej). Każdy z nich będzie miał za zadanie stworzyć jedną, flagową i niepowtarzalną potrawę opartą
o produkt regionalny, która znajdzie się na kulinarnej ścieżce tematycznej.

W trakcie trwania projektu beneficjenci przejdą cykl warsztatów gastronomicznych oraz szkoleń z zakresu obsługi klienta. Jedno z takich
spotkań ma być prowadzone przez znanego w mediach "celebrytę kulinarnego", który na koniec nada wybranym potrawom certyfikaty. Realizacja projektu obejmuje również szerokie działania promocyjne we wszystkich mediach.
Podstawowym celem projektu jest stworzenie pełnowartościowej i atrakcyjnej marki w gastronomii na terenie powiatu tatrzańskiego.

PODATEK OD NIERUCHOMOŚCI
Dyskusja z udziałem zaproszonego Gościa – Pana Macieja Rzankowskiego, Przewodniczącego Komisji ds. Ekonomiki, Urbanistyki i Rozwoju.

Ustalono, że w związku z przewidywaną na przyszły rok podwyżką, należy podjąć działania zabezpieczające w budżecie na rok 2014 określony procent z podatku, który zostanie przeznaczony na promocję miasta Zakopane. Wszyscy zebrani zgodzili się również, że należy zająć się problemem podmiotów prowadzących działalność gospodarczą i nie wywiązujących się z obowiązku płacenia podatku w wymaganej kwocie.

ANKIETA DLA CZŁONKÓW TIG
Pan Prezes Czesław Ślimak zaprezentował projekt ankiety, która w najbliższym czasie będzie rozsyłana drogą mailową.
W ankiecie zostaną Państwo poproszeni o podanie aktualnych danych firm oraz o odpowiedzi na pytania dotyczące oczekiwań wobec działalności TIG i Zarządu oraz odnoszące się do kwestii organizacyjnych i sposobu ustalania stawki opłaty członkowskiej. 
Wszystkich Członków bardzo prosimy o wypełnienie ankiety.

ZWYCZAJNE WALNE ZGROMADZENIE - 16 maja 2013 roku (czwartek)
Na koniec podjęto uchwałę w sprawie zwołania Zwyczajnego Walnego Zgromadzenia na dzień 16 maja 2013 r.Wszystkim przybyłym dziękujemy za udział w spotkaniu.
Joomla SEO by AceSEF