POSIEDZENIE RADY IZBY

Spotkanie odbyło się w siedzibie PEC Geotermia Podhalańska S. A. przy ul. Nowotarskiej 35A w Zakopanem o godzinie 16:00.

Jako pierwszy wystąpił Pan Bartłomiej Dyka, członek zarządu PAPI SERVICE PALIWA – firmy, która uchwałą Zarządu została przyjęta do grona Członków TIG. Przedsiębiorstwo istnieje na rynku od 1998 roku i posiada wieloletnie doświadczenie w sektorze paliw oraz pozycję lidera w branży paliwowej na Podhalu. PAPI SERVICE PALIWA posiada własną stację paliw, jest dystrybutorem oleju opałowego, zajmuje się montażem i modernizacją systemów grzewczych oraz profesjonalnym transportem paliw.
Pełna prezentacja nowego Członka

Następnie Prezes TIG Agata Wojtowicz przedstawiła sprawozdanie z XVII Charytatywnego Balu Tatrzańskiej Izby Gospodarczej, który przyniósł dochód w wysokości 50 731,66 zł. Złożyła też szczególne podziękowania Annie i Maciejowi Gąsiorowskim za pracę przy organizacji balu.

W kolejnym punkcie spotkania Pani Jolanta Łapsa reprezentująca Fundację im. Adama Worwy opowiedziała o prowadzonej działalności i zaprosiła zebranych na Wiosenny Bal u Starosty Nowotarskiego, który odbędzie się 18 kwietnia 2015 r. Fundusze zebrane podczas balu zostaną przekazane fundacji, która prowadzona jest przez Członka naszej Izby, MOTO SERVICE WORWA.
Zaproszenie na bal

Następnie głos zabrali przedstawiciele firmy Region Tatry (Członek TIG). Marcin Świerk i Grzegorz Bucki zaprezentowali swój nowy produkt – innowacyjny system informacji turystycznej INFOBOX.

O projekcie POCIĄG-AUTOBUS-GÓRY i postępach w kampanii opowiedział Piotr Manowiecki, a poseł Andrzej Gut-Mostowy zrelacjonował wizytę u Minister Infrastruktury i Rozwoju. Oba wystąpienia wywołały ożywioną dyskusję na temat transportu publicznego na Podhalu i możliwych rozwiązań istniejących problemów.

Następnie podjęto uchwałę o zwołaniu Zwyczajnego Walnego Zgromadzenia na 27 maja 2015 roku.

W ramach wolnych wniosków Pan Andrzej Kawecki zaprosił do promocji firm w Letniej Redakcji Gazety Krakowskiej, która będzie zlokalizowana na dolnych Krupówkach.
Prezes Agata Wojtowicz zachęciła do przekazywania 1% podatku na rzecz Małopolskiego Hospicjum dla Dzieci w Krakowie i rozdała ulotki z prośbą o dystrybucję w firmach, sklepach itp.
Pan Łukasz Worwa zaoferował wynajem lokalu w budynku przy stacji benzynowej mieszczącym się na wjeździe do Nowego Targu.
Na koniec Pan Maciej Gąsiorowski przypomniał o odbywającej się 26 marca Sesji Rady Miasta Zakopane, podczas której ma odbyć się głosowanie nad uchwałą zwiększającą ilość punktów posiadających zezwolenia na sprzedaż alkoholu z 60 do 100. W ocenie naszych Członków podjęcie uchwały w tej sprawie przez Radę Miasta nie ma uzasadnienia ekonomicznego i społecznego. W wyniku takiej uchwały zezwolenia otrzymają duże sieci handlowe np. Biedronka, a to znacząco wpłynie na kondycję lokalnych sklepów.
Ostatecznie uchwała nie została podjęta - nagranie z sesji TUTAJ
Joomla SEO by AceSEF