NEWSLETTER TIG (luty i marzec 2018)

12-21 lutego
ZIMOWISKO dla dzieci z Podhala
Dzięki dofinansowaniu z Funduszu Składkowego Ubezpieczenia Społecznego Rolników i przez Tatrzańską Izbę Gospodarczą zorganizowaliśmy wypoczynek zimowy dla 50 dzieci. Dzieci miały zapewnione zakwaterowanie w OW Harnaś II w Kościelisku w pokojach z łazienkami, wyżywienie całodzienne, opiekę kadry pedagogicznej,  opiekę medyczną, ubezpieczenie i transport. Program zimowiska obejmował: wycieczki autokarowo-piesze i spacery (Dolina Małej Łąki, Przysłop Miętusi, Dolina Kościeliska, zwiedzanie Kościeliska i Zakopanego, Gubałówka), warsztaty tańca nowoczesnego, warsztaty z Kołem Gospodyń Wiejskich, spotkanie z etnografem, warsztaty kulinarne, warsztaty i konkurs „Smog-lab” z Podhalańskim Alarmem Smogowym, zajęcia edukacyjne w Muzeum Tatrzańskim pt. „Kurierzy Tatrzańscy”, nauka i doskonalenie jazdy na nartach biegowych oraz na łyżwach, konkurs rzeźby w śniegu, gra terenowa, zabawy na świeżym powietrzu, gimnastyka korekcyjna z fizykoterapeutą i trenerem MovNat, prelekcje na temat zdrowego trybu życia oraz bezpieczeństwa, zajęcia z wychowania społecznego w duchu patriotyzmu, wartości i integracji społecznej, gry i zabawy świetlicowe, konkurs plastyczny, dyskoteki.

19 lutego
POSIEDZENIE KOMISJI KULTURY
Prezes Izby Agata Wojtowicz wzięła udział w posiedzeniu Komisji Kultury.

5 marca
POSIEDZENIE RADY TIG
Pierwsze w tym roku spotkanie Członków Izby odbyło się w Hotelu*** Mercure Zakopane Kasprowy.
Spotkanie rozpoczęto prezentacją nowo przyjętych Członków do Izby:
W dalszej części posiedzenia dyskutowano na temat organizacji obchodów 25-lecia Tatrzańskiej Izby Gospodarczej i z tej okazji organizacji koncertu charytatywnego oraz XX Tatrzańskiego Forum Gospodarczego. Koncert charytatywny odbędzie się w Grand Nosalowy Dworze. Podczas koncertu zostaną wręczone stypendia dla dwójki dzieci uzdolnionych sportowo i plastycznie.  
Rada TIG podjęła uchwałę dotyczącą zwołania Zwyczajnego Walnego Zgromadzenia TIG w dniu 22 maja 2018.
W ramach spraw bieżących i wolnych wniosków rozmawiano o nowych sposobach komunikacji, o identyfikacji wizualnej Członków Izby oraz wykorzystaniu nowych mediów internetowych.
Prezes Agata Wojtowicz przypomniała o możliwości przekazania 1% podatku na rzecz Fundacji im. Adama Worwy z Nowego Targu i Małopolskiego Hospicjum dla Dzieci w Krakowie.
Na koniec zebrani mieli okazję zwiedzić odnowiony Hotel*** Mercure Zakopane Kasprowy, zaaranżowane na nowo pokoje, wyremontowane sale konferencyjne i bankietowe oraz restaurację – dziękujemy za gościnę  i prezentację hotelu.

9-11 marca
UDANY START EKO CHALLENGERA
Z radością informujemy, że start się udał i EKO CHALLENGER rozpoczął swoją misję.
Relacja ze spotkania i zdjęcia

EKO CHALLENGER - PUBLIKACJE, RELACJE, ARTYKUŁY

16 marca
WSPARCIE NA ROZWÓJ FIRM – SPOTKANIE W NOWYM TARGU
Prezes Izby Agata Wojtowicz i V-ce Prezes Czesław Ślimak wzięli udział w spotkaniu organizowanym przez Małopolską Agencję Rozwoju Regionalnego S.A. we współpracy z Nowotarską Izbą Gospodarczą, Tatrzańską Izbą Gospodarczą, Kongregacją Kupiecką w Nowym Targu oraz Podhalańską Państwową Wyższą Szkołą Zawodową, które odbyło się w nowotarskim Hotelu*** Casa. Przedstawiciele MARR zaprezentowali oferowane przez Agencję możliwości wsparcia na rozwój firmy i poprawę konkurencyjności biznesu (dofinansowania, doradztwo, pożyczki, pozyskiwanie środków zewnętrznych itp.).
W ZAKOPANEM PODOBNE SPOTKANIE ODBĘDZIE SIĘ JUŻ 10 KWIETNIA – ZAPRASZAMY!

TECHNIK BUDOWNICTWA REGIONALNEGO w „Budowlance”
Na prośbę Dyrekcji Zespołu Szkół Budowlanych, Tatrzańska Izba Gospodarcza z Zakopanego pozytywnie zaopiniowała założenia eksperymentu pedagogicznego dotyczącego kształcenia z budownictwa regionalnego w zawodzie technik budownictwa.
Joomla SEO by AceSEF