III EUROPEJSKI KONGRES MŚP 16-18 września 2013


W dniach 16-18 września 2013 r. w Katowicach odbył się III Europejski Kongres Małych i Średnich Przedsiębiorstw uważany za największe wydarzenie sektora MŚP w Europie.

Organizatorem spotkania była Regionalna Izba Gospodarcza w Katowicach, a współorganizatorami Polska Agencja Rozwoju Przedsiębiorczości, Krajowa Izba Gospodarcza oraz Ministerstwo Gospodarki.
Jedną z Organizacji Wspierających była Tatrzańska Izba Gospodarcza.

Honorowy patronat nad przedsięwzięciem objął Prezydent Rzeczypospolitej Polskiej Bronisław Komorowski, Przewodniczący Komisji Europejskiej José Manuel Barroso oraz Przewodniczący Parlamentu Europejskiego Martin Schulz.

Mała i średnia przedsiębiorczość to najważniejszy sektor polskiej gospodarki. To również główny temat Europejskiego Kongresu Małych i Średnich Przedsiębiorstw. O możliwościach rozwoju i wyzwaniach, jakie stoją przed przedsiębiorcami dyskutowały najważniejsze osoby w Państwie, osobistości ze świata nauki, polityki i gospodarki oraz delegacje zagraniczne z kilkudziesięciu Państw. W ciągu trzech dni Kongresu zaplanowano kilkadziesiąt sesji panelowych oraz szereg warsztatów i spotkań, w których udział wzięli eksperci z kraju i zagranicy.

Dwie poprzednie edycje zgromadziły liczne grono przedstawicieli świata biznesu, nauki, polityki i środowisk gospodarczych, którzy dyskutowali o szansach i barierach stojących przed mikro, małymi i średnimi przedsiębiorstwami. Udział w nich wzięło łącznie ponad 300 prelegentów z Polski i zagranicy oraz w sumie ponad 6000 uczestników. Wydarzenie to jest już na stałe zapisane w tradycji europejskich wydarzeń gospodarczych.

Udział w kongresie był całkowicie bezpłatny.

KONTAKT do organizatora:
Regionalna Izba Gospodarcza w Katowicach
ul. Opolska 15, 40-084 Katowice
tel. (32) 35 111 80/90
faks (32) 35 111 85
e-mail: rig@rig.katowice.pl
www.rig.katowice.pl
strona kongresu: www.kongresmsp.eu


logotyp kongres v10 2013 ostJoomla SEO by AceSEF