8/2017 NEWSLETTER TIG (sierpień)


ZOSTAŃ PODHALAŃSKIM PRZEDSIĘBIORCĄ
To już kolejna grupa przyszłych przedsiębiorców, którym pomagamy założyć działalność gospodarczą między innymi dając dotację w wysokości 23 tyś złotych. 4 sierpnia wszyscy uczestnicy IV naboru założyli działalność gospodarczą, podpisali umowy grantowe i otrzymali  dotacje. Między 18 a 31 sierpnia odbyły się szkolenia dla uczestników V naboru. Ukończyło je wszystkie 15 osób, które teraz przechodzą do kolejnego etapu projektu i przygotowują swoje biznesplany.
Nadal zapraszamy wszystkich chętnych do udziału w projekcie – to już ostatnia szansa! Od 8 do 21 września trwa kolejny nabór wniosków. TO JUŻ OSTATNIA GRUPA!!!
www.podhalanskiprzedsiebiorca.pl

KOLONIE LETNIE W JASTRZĘBIEJ GÓRZE
Kolejna grupa, tym razem 120 dzieci z podhalańskich miejscowości wyjechała na letni wypoczynek  nad Morzem Bałtyckim. Kolonie zrealizowaliśmy w 3 turnusach: 3-16.08, 9-22.08 i 13-26.08.
Dzieci przebywały w Jastrzębiej Górze w OKW „Helios”. W programie kolonii znalazło się wiele wycieczek, atrakcji, zajęć edukacyjnych, gier i zabaw, warsztatów ekologicznych. Dzieci miały zapewniony nocleg,  wyżywienie, transport, bilety wstępu do zwiedzanych obiektów i atrakcji, ubezpieczenie oraz opiekę wykwalifikowanej kadry, pielęgniarki i ratownika.
Kolonia została zrealizowana z grantu w ramach promocji zdrowia i profilaktyki zdrowotnej FS Ubezpieczenia Społecznego Rolników oraz dofinansowana przez Tatrzańską Izbę Gospodarczą z Zakopanego.

3 sierpnia
NIEPEŁNOSPRAWNI W ŚRODOWISKU PRACY – NOWY PROJEKT
Fundacja Fundusz Współpracy zaprosiła Tatrzańską Izbę Gospodarczą do partnerstwa w projekcie przygotowanym w ramach konkursu „Wypracowanie i upowszechnianie, we współpracy z partnerami społecznymi, modelu wsparcia osób niepełnosprawnych w środowisku pracy”. Z przyjemnością przyjęliśmy zaproszenie do współpracy i czekamy na rozstrzygnięcie konkursu. Projekt jest ogólnopolski, bardzo ciekawy, tworzący model zatrudniania osób niepełnosprawnych, co w warunkach pogłębiających się trudności ze znalezieniem pracowników na rynku pracy może okazać się dobrą formą aktywizacji zawodowej grupy osób niepełnosprawnych i modelem przygotowującym firmy do zatrudniania  tej grupy pracowników.      

18 sierpnia
ECO CHALLENGER – NOWY PROJEKT
Po sukcesie poprzedniego projektu ECO ZAKOPANE czyli ekologiczna certyfikacja obiektów hotelarskich, złożyliśmy kolejny projekt w II edycji konkursu „Nasze Powietrze” organizowanego przez Krakowski Alarm Smogowy. Przygotowaliśmy nowy projekt o nazwie ECO CHALLENGER, w ramach którego chcemy zorganizować pierwszy w Polsce zjazd eko-blogerów w Zakopanem.
Z niecierpliwością oczekujemy na ogłoszenie wyników konkursu.
Joomla SEO by AceSEF