3/2017 NEWSLETTER TIG (marzec)


21 marca
KONSULTACJE PLANU TRANSPORTOWEGO DLA ZAKOPANEGO
Spotkanie konsultacyjne “Planu zrównoważonego rozwoju transportu zbiorowego dla Zakopanego na lata 2017-2025 z kierunkiem do 2030 r.” odbyło się w Urzędzie Miasta Zakopane. Wzięli w nim udział Wiceprezes Izby Czesław Ślimak i Członek Zarządu Andrzej Laszczyk. Plan transportowy to bardzo ważny dokument dla rozwoju Miasta i całego regionu wyznaczający kierunek i rozwiązania mające wpływ na przyszłości transportu i rozwiązań komunikacyjnych w Zakopanem. Z projektem dokumentu można zapoznać się na stronie www.zakopane.eu/plantransportowy
 
22 marca
POSIEDZENIE ZARZĄDU IZBY
Podczas posiedzenia przedstawiono rozliczenie XVIII Charytatywnego Balu TIG, omówiono realizację zimowiska dla dzieci i przedstawiono informację z realizacji projektów.

27 marca
PIERWSZE SZKOLENIE ECO ZAKOPANE
Szkolenie dla pierwszej grupy hotelarzy z Zakopanego biorących udział w projekcie ECO Zakopane - Ekologiczna Certyfikacja Obiektów odbyło się w sali konferencyjnej PEC Geotermia Podhalańska.
O ekoturystyce jako najwyższej formie turystyki zrównoważonej opowiedział dr Rafał Kurczewski - Kierownik Katedry Turystyki i Rekreacji na Wyższej Szkole Hotelarstwa i Gastronomii w Poznaniu. O ekologicznych rozwiązaniach mówili: Monika Jaźwiec - Prezes Zarządu TESKO Tatrzańska Komunalna Grupa Kapitałowa Sp. z o.o., Grzegorz Bobek - SEWIK Tatrzańska Komunalna Grupa Kapitałowa Sp. z o.o., Bartłomiej Zubek - Tatrzański Park Narodowy. Plany rozwoju geotermii przedstawił Wojciech Ignacok - Prezes PEC Geotermia Podhalańska S.A. Do skorzystania z fachowego doradztwa zaprosił Krzysztof Topór-Huciański - Ekodoradca w Urzędzie Miasta Zakopane. Z myślą o nowej marce w hotelarstwie odbyła się też prezentacja nowej strony www.ecozakopane.eu

27 marca
SZKOLENIA – ZOSTAŃ PODHALAŃSKIM PRZEDSIĘBIORCĄ
Pod koniec marca rozpoczęliśmy realizację kolejnego cyklu szkoleń dla uczestników projektu Zostań Podhalańskim Przedsiębiorcą. Kolejna 11 osobowa grupa przygotowuje się do pisania biznesplanów i założenia własnej działalności gospodarczej dzięki dotacji w ramach projektu.
Szczegóły na stronie www.podhalanskiprzedsiebiorca.pl
Joomla SEO by AceSEF