9/2013 NEWSLETTER TIG (grudzień)

4 grudnia
SMAKI PODHALA – WYJAZD STUDYJNY
W ramach projektu zrealizowaliśmy dla uczestników projektu wyjazd do Doliny Raby. Gościliśmy w Restauracji Chata Gieda w Zagórzanach gdzie spotkaliśmy się z przedstawicielami Lokalnej Grupy Działania Dolina Raby, lokalnych Kół Gospodyń Wiejskich oraz Lokalnej Grupy Działania Gościniec 4 Żywiołów. Podczas wizyty degustowaliśmy lokalne przysmaki. Zwiedziliśmy również kościół św. Leonarda w Lipnicy Murowanej oraz zamek w Nowym Wiśniczu.
Zdjęcia i relacja z wyjazdu TUTAJ
 
5-6 grudnia
FORUM MIAST EUROREGIONU TATRY
Prezes TIG Agata Wojtowicz wzięła udział w Forum organizowanym przez Burmistrza Miasta Zakopanego pod patronatem Marszałka Województwa Małopolskiego oraz Konsula Generalnego Republiki Słowackiej. Spotkanie było okazją do pogłębienie współpracy oraz budowania kontaktów i powiązań między przedstawicielami samorządów miejskich pogranicza polsko-słowackiego. Uczestnicy Forum mieli możliwość wymiany doświadczeń, prezentacji dobrych praktyk i innowacyjnych rozwiązań.
W ramach sesji plenarnej „Ład i przestrzeń wokół Tatr” dyskutowano o kształtowaniu przestrzeni publicznej, systemie informacji miejsko-turystycznej, problemie szpecących krajobraz reklam i parku kulturowym. Rozmawiano również o ekologii (sesja „Eko Tatry”) oraz możliwościach finansowania projektów transgranicznych w nowej perspektywie finansowej 2014-2020.
Drugi dzień przeznaczony był na wizyty studyjne i prezentację dobrych praktyk oraz rezultatów transgranicznych projektów.

6 grudnia
MIKOŁAJ 2013
Jak co roku Mikołaj zagościł u dzieci z Polskiego Stowarzyszenia na rzecz Osób z Upośledzeniem Umysłowym (Koło w Zakopanem) i dzieci ze Szkoły Podstawowej nr 1 im. Heleny Marusarzówny. Tatrzańska Izba Gospodarcza wyręczyła Świętego i ufundowała 200 paczek mikołajowych.

7 grudnia
I AMATORSKI TURNIEJ BADMINTONA
Tatrzańska Izba Gospodarcza wsparła organizację turnieju organizowanego przez Stowarzyszenie A'MA Akademia Młodego Artysty.
Więcej o turnieju TUTAJ

9 grudnia
PODATEK OD NIERUCHOMOŚCI
Na posiedzeniu Komisji Ekonomiki, Urbanistyki i Rozwoju Prezes Agata Wojtowicz przedstawiła stanowisko Izby w sprawie projektu podwyżki podatku od nieruchomości od budynków związanych z prowadzeniem działalności gospodarczej. Negatywnie zaopiniowała projekt podwyżki podatku aż o 21,5 % w tzw. I strefie czyli centrum miasta. Zwróciła uwagę na brak działań ze strony Urzędu zmierzających do uszczelnienia systemu egzekucji podatku należnego i brak kontroli głównie budynków deweloperskich gdzie wynajmowane są apartamenty. Po burzliwej dyskusji Komisja zaopiniowała podwyżkę na poziomie 4,2 %. Ostatecznie podczas sesji Rada Miasta podjęła uchwałę o podwyżce o 5 % podatku w I strefie i niewielkiej obniżce w pozostałych strefach.    

11 grudnia
POSIEDZENIE ZARZĄDU TIG
Protokół z posiedzenia dostępny w biurze Izby.

12 grudnia
WIGILIA TATRZAŃSKIEJ IZBY GOSPODARCZEJ
W tym roku Członkowie TIG i Przyjaciele gościli w Restauracji „mała Szwajcaria”. Było bardzo miło i świątecznie – dziękujemy wszystkim, którzy zasiedli z nami przy  wspólnym stole wigilijnym. Dziękujemy też gospodarzowi Restauracji Mała Szwajcaria za wspaniałe przyjęcie wigilijne. Mamy nadzieję, że atmosfera tego wieczoru zagości w Państwa domach, a moc życzeń dotrze do każdego i pozostanie do przyszłego roku.    
 
14-15 grudnia
WEEKEND ZA PÓŁ CENY i OTWARCIE SEZONU ZIMOWEGO
Tegoroczną akcję promocyjną zorganizowali: Urząd Miasta Zakopanego, Biuro Promocji i Tatrzańska Izba Gospodarcza. Dziękujemy wszystkim, szczególnie Członkom TIG, za udział.

16 grudnia
PARK KULTUROWY KRUPÓWKI – spotkanie z BURMISTRZEM
Prezes Agata Wojtowicz i Członek Zarządu January Świerk wraz z przedstawicielami Stowarzyszenia Zakopiańskie Perspektywy po  raz kolejny spotkali się z Burmistrzem Januszem Majchrem i jego zastępcą Mariuszem Koperskim w sprawie prac nad uchwałą o Parku Kulturowym Krupówki.

17 grudnia
RADA DYREKTORÓW przy URZĘDZIE MIASTA ZAKOPANEGO
Prezes Agata Wojtowicz uczestniczyła w przedświątecznym spotkaniu, którego współgospodarzem była Grupa Trip i Hotel**** Belvedere. Gośćmi specjalnymi były panie: Jagna Marczułajtis-Walczak, posłanka na Sejm RP i Magdalena Sroka, wiceprezydent Miasta Krakowa. Głównym tematem posiedzenia były przygotowania do ubiegania się o prawo organizacji Zimowych Igrzysk Olimpijskich w Krakowie w 2022 roku.

19 grudnia
SPOTKANIE PODSUMOWUJĄCE
Weekend za Pół Ceny i Otwarcie Sezonu Zimowego
Prezes TIG Agata Wojtowicz wzięła udział w spotkaniu podsumowującym akcję „Weekend za pół ceny” współorganizowaną przez Tatrzańską Izbę Gospodarczą. W  dniach 14 i 15 grudnia ponad 100 przedsiębiorców oferowało swoje produkty i usługi za pół ceny zachęcając turystów do odwiedzania Zakopanego również poza sezonem.  

ŚWIĄTECZNA PACZKA
Na początku grudnia apelowaliśmy o pomoc w przygotowaniu paczek świątecznych dla najbiedniejszych uczniów (i ich rodzin) ze Szkoły Podstawowej nr 1 w Zakopanem. Dzięki Państwa pomocy udało się przygotować aż 18 paczekBARDZO DZIĘKUJEMY wszystkim Świętym Mikołajom!

zyczenia
Joomla SEO by AceSEF