8/2014 NEWSLETTER TIG (sierpień)

12 sierpnia
SMAKI PODHALA na EUROPEJSKICH TARGACH PRODUKTÓW REGIONALNYCH
Targi Produktów Regionalnych to odbywająca się w Zakopanem cykliczna impreza poświęcona przede wszystkim regionalnym przysmakom i ludowemu rękodziełu. Na tegorocznych jubileuszowych V targach mieliśmy przyjemność przedstawić turystom i Zakopiańczykom pierwszy w regionie szlak kulinarny Smaki Podhala.
Uczestnicy naszego projektu zaprezentowali swoje flagowe potrawy - na obleganych przez tłumy stoiskach gościły regionalne przysmaki: jagnięcina, kozina, sarnina, jeleń, lokalne sery, pstrąg, polewki oraz wiele innych wyśmienitych dań. Wszystkich 30 potraw można skosztować na szlaku biegnącym przez malownicze podhalańskie miejscowości – zapraszamy!

Zdjęcia i relacje z najważniejszych wydarzeń na szlaku TUTAJ

KOLONIE LETNIE dla DZIECI z Podhala
Tatrzańska Izba Gospodarcza zrealizowała dwa letnie wyjazdy kolonijne dla łącznie 100 dzieci z podhalańskich wsi. Wypoczynek dla dzieci finansowany jest z Funduszu Składkowego Ubezpieczenia Społecznego Rolników oraz ze środków charytatywnych TIG.
W terminie 28 lipca – 11 sierpnia dzieci wypoczywały nad Jeziorem Rychnowskim w Człuchowie, na terenie obszaru leśnego Bory Tucholskie. Natomiast między 13 a 27 sierpnia odbył się wyjazd nad morze do Jastrzębiej Góry.
Podczas dwutygodniowych pobytów kolonijnych dzieci miały zapewnioną profesjonalną opiekę wykwalifikowanej kadry pedagogicznej i pielęgniarki oraz wyżywienie, ubezpieczenie, transport i bogaty program turystyczno-kulturalny obejmujący: wycieczki piesze i autokarowe, warsztaty plastyczne, zajęcia na basenie, plażowanie, kąpiele w morzu i jeziorze, ogniska, dyskoteki, konkursy, gry i zabawy na świeżym powietrzu oraz zajęcia profilaktyczne, wychowawcze, rekreacyjne, sportowe i krajoznawcze.

KAMPANIA PROMOCYJNA Smaki Podhala
W miesiącach wakacyjnych zrealizowaliśmy szeroką kampanię promującą nasz projekt.
W Gazecie Krakowskiej oraz dodatku do gazety pt. „Małopolanie Gotują” ukazał się cykl artykułów zachęcających do wyruszenia na szlak Smaki Podhala.
Podczas V Targów Produktów Regionalnych w Zakopanem rozdawaliśmy  folder Smaki Podhala z mapą szlaku i prezentacją każdej z 30 karczm i restauracji. Publikację można było otrzymać od hostess na Krupówkach oraz na naszych stoiskach na Równi Krupowej. Folder był też dystrybuowany w nakładzie 20 000 sztuk jako dodatek do Gazety Krakowskiej na terenie Krakowa, Oświęcimia, Wadowic, Olkusza, Chrzanowa, całego Podhala oraz powiatów: krakowskiego, myślenickiego, wielickiego, miechowskiego, proszowickiego, limanowskiego.
Przygotowaliśmy także całostronicową reklamę szlaku Smaki Podhala, która ukazała się we wrześniowym wydaniu Welcome to Cracow & Małopolska, w dziale poświęconym Zakopanemu i Tatrom. Jest to dwujęzyczny (polsko-angielski) miesięcznik promujący atrakcje Małopolski i Podhala bezpłatnie rozprowadzany na całym świecie, między innymi w: wybranych portach lotniczych i placówkach PLL LOT, galeriach, biurach podróży, restauracjach, wypożyczalniach samochodów, wybranych zagranicznych placówkach Polskiej Informacji Turystycznej, polskich placówkach konsularnych, na wielu imprezach targowych w całej Europie, w Krakowskiej Izbie Gospodarczej, a także w najlepszych hotelach i pensjonatach Krakowa i Zakopanego.
Już niedługo ukaże się również program w telewizji internetowej Tygodnika Podhalańskiego podsumowujący projekt Smaki Podhala i wszystkie nasze działania oraz wydarzenia z minionego roku.

Program, który zrealizowaliśmy na rozpoczęcie projektu TUTAJ
Joomla SEO by AceSEF