7/2014 NEWSLETTER TIG (lipiec)


KAMPANIA PROMOCYJNA Smaki Podhala
W ramach kampanii w lipcu, zgodnie z zapowiedzią, w Gazecie Krakowskiej ukazały się 2 reklamy naszego projektu: 7 i 21 lipca. Dodatkowo 26 lipca umieściliśmy informację o Smakach Podhala w dodatku do Gazety Krakowskiej - „Małopolanie Gotują”, a 31 lipca ukazał się folder Smaki Podhala z mapą szlaku, również jako dodatek do gazety.
Folder będzie dystrybuowany podczas V Targów Produktów Regionalnych w Zakopanem – zapraszamy szczególnie 12 sierpnia, kiedy to będziemy prezentowali 30 potraw flagowych szlaku i 30 restauracji oraz karczm – uczestników projektu.  

Zapraszamy na stronę www.smakipodhala.eu

PÓŁKOLONIE LETNIE dla DZIECI z Podhala
Tegoroczne półkolonie organizowane przez Tatrzańską Izbę Gospodarczą we współpracy z Gminą Poronin i finansowane z Funduszu Składkowego Ubezpieczenia Społecznego Rolników, ze środków charytatywnych TIG oraz przez Gminę Poronin, odbyły się w dwóch terminach: 1-14 lipca15-28 lipca 2014.

Skorzystało z nich aż 112 dzieci, głównie z podhalańskich wsi.
Dzieci miały zapewnioną opiekę wykwalifikowanej kadry pedagogicznej, pielęgniarki, drugie śniadania i obiady, ubezpieczenie, transport, program turystyczny i kulturalny. Dzięki zaangażowaniu Członków TIG oraz innych wspierających nas firm i instytucji w programie półkolonii znalazło się wiele niezwykle ciekawych zajęć i atrakcji.

Wszystkim zaangażowanym w organizację BARDZO DZIĘKUJEMY za pomoc.

25 lipca
40 lat HOTELU KASPROWY
25 lipca 1974 roku z myślą o polskiej śmietance PRL i gościach dewizowych otwarto na Polanie Szymoszkowej jeden z trzech najbardziej luksusowych hoteli w Polsce. Wybudowany w zaledwie 15 miesięcy siedmiopiętrowy obiekt jest do dziś najwyższym budynkiem w Zakopanem. Gośćmi „Kasprowego” byli między innymi Agatha Christie, Andrzej Wajda, Eric Douglas, Roman Polański, Daniel Olbrychski, Gustaw Holoubek. Tutaj kręcono też "Rozmowy kontrolowane" ze Stanisławem Tymem.
Obecnie Hotel Mercure Zakopane Kasprowy, należący do firmy Bachleda Hotel Sp. z o. o., posiada 288 pokoi, 12 sal konferencyjnych, trzy restauracje, bar i dyskotekę, basen, sauny, centrum fitness, salon urody i wiele innych atrakcji. Jego ogromnym atutem wciąż jest malownicze położenie i niezwykły widok na panoramę Tatr.
Hotel jest też wieloletnim Członkiem Tatrzańskiej Izby Gospodarczej. Gratulujemy minionych czterdziestu lat działalności i oczywiście życzymy kolejnych udanych dziesięcioleci.

KOLONIE LETNIE dla DZIECI z Podhala
Tatrzańska Izba Gospodarcza organizuje tego lata dwa wyjazdy kolonijne dla łącznie 100 dzieci z podhalańskich wsi, pochodzących z rodzin o niskim statusie materialnym. Wypoczynek dla dzieci finansowany jest z Funduszu Składkowego Ubezpieczenia Społecznego Rolników oraz ze środków charytatywnych TIG.
28 lipca dzieci wyjechały nad Jezioro Rychnowskie do Człuchowa, gdzie spędzą czas do 11 sierpnia. W terminie 13 – 27 sierpnia natomiast będą wypoczywać nad morzem, w Jastrzębiej Górze.

31 lipca
LVI Uroczysta Sesja Rady Miasta Zakopane
PARK KULTUROWY KRUPÓWKI
W jednym z punktów spotkania zaplanowano głosowanie nad przyjęciem uchwały intencyjnej dotyczącej Parku Kulturowego Krupówki. Uchwała w efekcie nie została podjęta, natomiast Rada Miasta zaprezentowała swoje stanowisko wyrażając wolę dotyczącą powołania Parku Kulturowego Krupówki. Niestety takie stanowisko Rady nie daje  burmistrzowi żadnych uprawnień ani podstaw do podjęcia konkretnych działań w sprawie uporządkowania ul. Krupówki i utworzenia parku kulturowego.
Po burzliwej i długiej dyskusji na temat parku, w związku z tym, że Przewodniczący Rady Jerzy Zacharko odmówił Prezes TIG Agacie Wojtowicz możliwości zabrania głosu, radny Zbigniew Szczerba w imieniu osób, które poparły petycje utworzenia parku, odczytał list otwarty w tej sprawie. Zarząd Tatrzańskiej Izby Gospodarczej przygotował też list otwarty do Radnych Miasta Zakopane, który ukaże się w najbliższym Tygodniku Podhalańskim.

Na stronie Urzędu Miasta oglądnąć można nagranie z sesji
Joomla SEO by AceSEF