4/2016 NEWSLETTER TIG (kwiecień)

1 kwietnia
SPOTKANIE W SPRAWIE JAKOŚCI POWIETRZA W ZAKOPANEM  
Prezes Izby Agata Wojtowicz wzięła udział w spotkaniu antysmogowym  w Urzędzie Miasta Zakopane wspólnie z Podhalańskim Alarmem Smogowym i partnerami projektu Zakopane Bez Smogu.  Podczas spotkania przedstawiciele PAS przedstawili uwagi do projektu uchwały „w sprawie określenia zasad udzielania dotacji celowej z budżetu Gminy Miasto Zakopane na zadania służące ochronie powietrza polegające na zmianie ogrzewania opartego na niskosprawnych kotłach lub piecach węglowych na niskoemisyjne źródła ogrzewania planowane do realizacji na terenie Gminy Miasto Zakopane”.

1 kwietnia
PRZEDSTAWICIEL TIG W ZESPOLE DS. BUDŻETU OBYWATELSKIEGO W ZAKOPANEM
Zgłoszony przez Izbę kandydat – wiceprezes Czesław Ślimak został członkiem Zespołu ds. Konsultacji Budżetu Obywatelskiego w Zakopanem.

4 kwietnia
ADOPCJA WITKACEGO
Konferencją prasową w willi Oksza zainaugurowana została akcja ADOPCJA WITKACEGO organizowana przez Muzeum Tatrzańskie w Zakopanem i Tatrzańską Izbę Gospodarczą. To niepowtarzalna okazja aby zaadoptować jedną z 86 prac Stanisława Ignacego Witkiewicza „Witkacego” znajdujących się w zbiorach Muzeum Tatrzańskiego. Celem akcji jest zebranie funduszy pozwalających na wydanie albumu dokumentującego zbiór prac Witkacego. Planowane jest wydanie 3000 egzemplarzy albumu, format 330 x 240 mm, objętość ok. 240 stron, na papierze kredowym matowym, w twardej foliowanej oprawie.
Mieszkańcy i przedsiębiorcy z Podhala otrzymali niepowtarzalną szansę dołączenia do grona wybranych, którzy będą mogli pochwalić się “swoim” Witkacym! Wszystkich Państwa gorąco zachęcamy do udziału w akcji!
KONTAKT: Muzeum Tatrzańskie w Zakopanem, +48 18 20 152 05, biuro@muzeumtatrzanskie.pl
www.muzeumtatrzanskie.pl
Szczegóły akcji na stronie TIG

5 kwietnia
SZKOLENIA BHP
Tatrzańska Izba Gospodarcza zorganizowała dla pracowników firm członkowskich szkolenie okresowe BHP w preferencyjnej cenie, dofinansowane przez Izbę.  Z oferty skorzystało w kwietniu 22 pracowników firm członkowskich.

5 kwietnia
POSIEDZENIE KOMISJI
Prezes TIG Agata Wojtowicz wzięła udział we wspólnym posiedzeniu Komisji Ekonomiki oraz Komisji Gospodarki Komunalnej i Ochrony Środowiska.

11 kwietnia
SPOTKANIE W SPRAWIE STRATEGII
Prezes Izby uczestniczyła w pierwszym spotkaniu w sprawie strategii rozwoju miasta, które odbyło się w Szkole Podstawowej nr 1. Zebrani rozmawiali o kierunkach rozwoju na najbliższe 10 lat, dyskutowano o wyzwaniach, potrzebach, oczekiwaniach mieszkańców.
Informacje o spotkaniach TUTAJ

12 kwietnia
SPOTKANIE W SPRAWIE BUDŻETU OBYWATELSKIEGO DLA WOJEWÓDZTWA
Prezes Agata Wojtowicz wzięła udział w zorganizowanym przez Urząd Marszałkowski Województwa Małopolskiego spotkaniu informacyjnym na temat ogłoszonego przez marszałka Budżetu Obywatelskiego dla całego Województwa Małopolskiego. Jest to pierwsza taka inicjatywa w kraju. Spotkanie odbyło się w sali Teatru Witkacego.
Szczegóły TUTAJ
 
14 kwietnia
SPOTKANIE W SPRAWIE REWITALIZACJI
Pierwsze z dwóch zaplanowanych spotkań z mieszkańcami odbyło się w Zakopiańskim Centrum Edukacji przy ul. Kasprusie 35a. Organizatorzy  opowiedzieli o ustawie o rewitalizacji i zasadach obowiązującymi przy opracowywaniu Gminnego Programu Rewitalizacji. Zaprezentowali również główne wnioski wynikające z przeprowadzonej w Zakopanem diagnozy, która posłużyła do wyznaczenia obszarów zdegradowanych i obszarów rewitalizacji (obszar A i B) w Zakopanem. Dyskutowano o granicach obszaru A, jego mocnych i słabych stronach, problemach społecznych, potrzebach, przestrzeni publicznej, stanie środowiska naturalnego oraz stanie technicznym infrastruktury. Efektem pracy warsztatowej z mieszkańcami było zebranie uwag i pomysłów, które warto ująć w programie rewitalizacji. W spotkaniu wzięli udział przedstawiciele Izby.  
Inicjatywa Zakopane 2.0 miasto wszechstronne

22 kwietnia
DZIEŃ ZIEMI
Z okazji tegorocznego Międzynarodowego Dnia Ziemi PEC Geotermia Podhalańska przy współpracy z Tatrzańską Izbą Gospodarczą i Podhalańskim Hufcem ZHP im. Kurierów Tatrzańskich zorganizowali ekologiczne warsztaty edukacyjne dla uczniów szkół podstawowych. W ramach zajęć dzieci zwiedziły ciepłownię geotermalną i odwierty w Bańskiej Niżnej. Geotermia zapewniła transport dzieci, konkursy z nagrodami i poczęstunek, gry i zabawy prowadzone były przez instruktorów ZHP.
Fotorelancja z Dnia Ziemi

22 kwietnia
SPOTKANIE ANTYSMOGOWE
O godzinie 18:00 w Dworcu Tatrzańskim odbyło się otwarte spotkanie i debata pod hasłem “Czyste powietrze w Zakopanem w 2020 roku”. Rozmawiano przede wszystkim o tym jak poprawić jakość powietrza w Zakopanem.
Zastępca Burmistrza Miasta Zakopane Wiktor Łukaszczyk przedstawił dotychczasowe działania oraz plany miasta w zakresie rozwiązywania problemów z zanieczyszczeniem powietrza. Marek Józefiak z Polskiej Zielonej Sieci podsumował kampanię Zakopane Bez Smogu i zaprezentował spot z apelami o walkę ze smogiem nagranymi przez mieszkańców, turystów, znanych sportowców i artystów. Opowiedział też o negatywnych zdrowotnych skutkach zanieczyszczenia powietrza.
Tymoteusz Mróz z Made in Zakopane omówił temat wpływu smogu na turystykę.
Organizatorami spotkania byli: Podhalański Alarm Smogowy, Lokalna Organizacja Turystyczna Made in Zakopane, Stowarzyszenie Polska Zielona Sieć i Tatrzańska Izba Gospodarcza. Debatę prowadził Piotr Manowiecki.

23-24 kwietnia
I ZAKOPIAŃSKI CHARYTATYWNY MARATON BADMINTONA
Ponad 25 godzinna impreza była prawdziwym sukcesem. Zbigniew Szczerba i Krzysztof „Żaba” Wiśniowski z UKS „Orły” pobili rekord Guinnessa w najdłuższym meczu w badmintona. Wydarzeniu towarzyszyły warsztaty, maraton fitness, konkursy i zabawy, zajęcia dla dzieci i młodzieży oraz turnieje, w których wzięli udział mieszkańcy, sponsorzy i zaproszeni goście. Środki zebrane z aukcji oraz cegiełek zostały przekazane zakopiańskiej fundacji HANDICAP.
Tatrzańska Izba Gospodarcza była Partnerem wydarzenia. Maraton wsparli też nasi Członkowie: Papi Service, Anna i Maciej Gąsiorowscy, Sewik TKGK Sp. z o. o., Grupa TRIP oraz Hotele Litwor, Belvedere i Czarny Potok, Bożena i Andrzej Gut-Mostowy, oraz wiele innych firm i organizacji.

23 kwietnia
SPOTKANIE Z ORGANIZACJAMI POZARZADOWYMI W SPRAWIE STRATEGII ROZWOJU ZAKOPANEGO
Prezes Agata Wojtowicz uczestniczyła w spotkaniu w sprawie strategii rozwoju Zakopanego, które odbyło się Szkole Podstawowej nr 5 przy ul. Chramcówki 27. Spotkanie zorganizowano dla przedstawicieli zakopiańskich organizacji pozarządowych. Uczestnicy podzielili się swoimi pomysłami i uwagami na temat rozwoju, działań i przyszłości miasta.

27 kwietnia
POSIEDZENIE KOMISJI KULTURY
Prezes Agata Wojtowicz wzięła udział w posiedzeniu Komisji Kultury, które odbyło się w Miejskiej Galerii Sztuki. Gospodarzami spotkania były Dyrektor Zakopiańskiego Centrum Kultury Beata Majcher oraz Dyrektor galerii Lidia Rosińska-Podleśny, które opowiedziały o swojej dotychczasowej działalności,  planach wystawienniczych galerii.
Joomla SEO by AceSEF