3/2013 NEWSLETTER TIG (czerwiec)


1 czerwca 2013 r.
WSPARCIE dla SZKOŁY MISTRZOSTWA SPORTOWEGO
Jednego dnia odbyły się trzy ważne wydarzenie, których głównym celem było zebranie środków finansowych na sportową działalność Zespołu Szkół Mistrzostwa Sportowego w Zakopanem oraz nagłośnienie problemu niewystarczających subwencji dla szkół o profilu sportowym.
Wynik finansowy całego cyklu imprez 1 czerwca to aż 56 291,14 zł.
Zebrane środki zostaną przeznaczone na stworzenie lepszych warunków dla młodzieży uzdolnionej sportowo, pragnącej rozwijać zdolności i umiejętności sportowe w ZSMS.

PIKNIK SPORTOWY „Ćwicz z Mistrzem"
Dyrekcja ZSMS wraz z partnerami zorganizowała piknik sportowy, w którym udział wzięli absolwenci Zespołu Szkół Mistrzostwa Sportowego im. Stanisława Marusarza w Zakopanem – znani mistrzowie sportu i olimpijczycy.
Tatrzańska Izba Gospodarcza przekazała organizatorom nagrody na potrzeby loterii i konkursów.

KONFERENCJA PRASOWA „Co dalej z SMS Zakopane – kuźnią mistrzów w sportach zimowych"
Podczas spotkania absolwenci Szkoły: Kamil Stoch, Justyna Kowalczyk, Jagna Marczułajtis, Krystyna Pałka, Luiza Złotkowska, Natalia Czerwonka, Jan Szymański, Katarzyna Woźniak odczytali list otwarty do premiera Donalda Tuska.
Apel dotyczy przede wszystkim potrzeby zwiększenia subwencji dla szkół sportowych.

BAL CHARYTATYWNY
150 osób bawiło się na balu w Hotelu Mercure Zakopane Kasprowy. Podczas imprezy odbyły się liczne licytacje, z których dochód przekazano na rzecz Szkoły.

Gratulujemy naszemu Członkowi - Polskim Kolejom Linowym S.A determinacji, zaangażowania, organizacji i wsparcia tego eventu.
Spółka PKL S. A. udostępniła bezpłatnie uczniom oraz ich trenerom swoje obiekty i trasy. Opieką sponsorską objęła też jednego z uczniów Alexa Chyca - uprawiającego narciarstwo alpejskie i startującego w kategorii junior C.
Więcej szczegółów TUTAJ

2 czerwca 2013 r.
DZIEŃ DZIECKA w AQUA PARKU ZAKOPANE
"Dzień Dziecka na Wesoło" w Aqua Parku Zakopane zgromadził w tym roku ponad 1700 osób. Całodniowy bilet wstępu dla wszystkich dzieci do lat 15 kosztował tylko 1 zł.
Głównym organizatorem imprezy był Członek TIG - Polskie Tatry S. A.
Akcję wsparła Tatrzańska Izba Gospodarcza oraz nasi Członkowie: Piekarnia, Cukiernia Ekologiczna, Polskie Koleje Linowe S. A., Firma Remo – Restauracje: Sport Corner, Gazdowo Kuźnia, Stek Chałupa; Restauracja Szybkiej Obsługi McDonald's.
Więcej szczegółów TUTAJ

5 czerwca 2013 r.
NAGRODA GOSPODARCZA dla GEOTERMII PODHALAŃSKIEJ
Podczas uroczystej gali prezes PEC Geotermia Podhalańska S.A. Pan Czesław Ślimak odebrał z rąk Prezydenta Rzeczpospolitej Polskiej prestiżową Nagrodę Gospodarczą w kategorii Zielona Gospodarka. Gratulujemy!
Więcej szczegółów TUTAJ

7 czerwca 2013 r.
PISMO do MINISTER EDUKACJI NARODOWEJ
Zarząd Tatrzańskiej Izby Gospodarczej wystosował pismo do Minister Edukacji Narodowej, Pani Krystyny Szumilas z apelem o podjęcie działań prowadzących do zwiększenia subwencji dla szkół sportowych i udzielenie wsparcia zakopiańskiemu Zespołowi Szkół Mistrzostwa Sportowego.

10 czerwca 2013 r.
ORGANIZACJA KOLONII i PÓŁKOLONII LETNICH
Rozstrzygnięto konkurs w KRUS na organizację kolonii i półkolonii dla dzieci z obszarów wiejskich. Nasz program po raz ósmy został wysoko oceniony. Uzyskaliśmy dofinansowanie z Funduszu Składkowego Ubezpieczenia Społecznego Rolników na organizację wypoczynku letniego w wysokości 70 000 zł oraz półkolonii w wysokości 17 500 zł. Pozostałe fundusze na organizacje kolonii i półkolonii pochodzą ze środków charytatywnych TIG.
Kolonie odbędą się w terminach: 11-25.07.2013 r. nad jeziorami (Człuchów) oraz 13-27.08.2013 r. nad morzem (Jastrzębia Góra). Półkolonie będą organizowane w terminie 1-14.07.2013 r. W programach bierze udział 160 dzieci z Podhala.
Więcej szczegółów TUTAJ

11 czerwca 2013 r.
DZIĘKUJEMY PREZYDENTOWI za DAR na LICYTACJĘ
Zarząd Tatrzańskiej Izby Gospodarczej złożył na ręce Pani Sylwii Remiszewskiej, Zastępcy Dyrektora Gabinetu Prezydenta Rzeczpospolitej Polskiej podziękowanie za zestaw porcelany prezydenckiej z dedykacją, podarowany przez Prezydenta i zlicytowany na tegorocznym XVI Balu TIG.

12 czerwca 2013 r.
SESJA RADY MIASTA ZAKOPANE w sprawie PKL
Przedstawiciele Zarządu TIG wzięli udział w sesji Rady Miasta zwołanej w związku z zakupem Polskich Kolei Linowych S. A. od PKP przez Spółkę Polskie Koleje Górskie S. A.
Na spotkaniu spółkę PKG S. A. przedstawił Prezes, pan Łukasz Chmielowski, a szczegóły prawne wyjaśniali przedstawiciele kancelarii Oleś & Rodzynkiewicz oraz firmy doradczej Ernst & Young. Przedstawiono również fundusz inwestycyjny Mid Europa Partners, który został partnerem PKG S. A., sfinansował w całości zakup PKL oraz planuje inwestycje w rozwój spółki.

26 czerwca 2013 r.
POSIEDZENIE ZARZĄDU TIG
Spotkanie dotyczyło organizacji 20–lecia TIG i Małopolskiego Porozumienia Organizacji Gospodarczych. Przyznano pomoc finansową ze środków charytatywnych dla Uniwersyteckiego Szpitala Ortopedyczno Rehabilitacyjnego w Zakopanem. Omówiono sprawy dotyczące organizacji półkolonii letnich i kolonii dla dzieci z Podhala

26 czerwca 2013 r.
POSIEDZENIE RADY TIG
Odbyło się w środę o godzinie 17:00 w Hotelu Litwor***** przy ulicy Krupówki 40 w Zakopanem. Najważniejsze poruszane tematy:
- unijny projekt „Edukacja i praca miarą rozwoju społeczno-zawodowego Romów" – prezentacji dokonali Pan Prezes Mariusz Kręc oraz Pani Katarzyna Karbowska z TSP Instytut SP. z o. o.
- prezentacja Muzeum Tatrzańskiego – historię oraz działalność poszczególnych oddziałów przedstawił Pan Wojciech Szatkowski, Specjalista ds. Edukacji. Prezentacja miała na celu między innymi zachęcenie Członków do współpracy z Muzeum Tatrzańskim.
- problem zakupu Polskich Kolei Linowych S. A. od PKP przez Polskie Koleje Górskie S. A. – Burmistrz Zakopanego, Pan Janusz Majcher oraz Prezes PKG S. A., Pan Łukasz Chmielowski wyjaśniali wątpliwości i odpowiadali na pytania zebranych, zapowiedzieli też kolejne spotkania w sprawie dalszych działań związanych z zakupem PKL S. A.
- spotkanie w sprawie Parku Kulturowego – zdecydowano o konieczności zorganizowania spotkania z władzami miasta w sprawie kontynuowania prac nad Parkiem Kulturowym i wprowadzenia regulacji dotyczących reklam i szyldów w Zakopanem (Burmistrz otrzyma w tej sprawie oficjalne pismo od TIG)
- członkostwo w Małopolskiej Organizacji Turystycznej – w efekcie dyskusji i w związku z faktem, że obecnie Zakopane nie jest promowane przez MOT, powstał pomysł aby miasto zostało członkiem organizacji (TIG wystosuje w tym celu oficjalne pismo do władz Zakopanego)
- podatek od nieruchomości – Pan Burmistrz zapewnił, że odpowiednie działania zostały podjęte i są już wstępne efekty weryfikacji – większość stawek płacona jest w sposób prawidłowy; niestety sprawdzono na razie tylko podmioty posiadające zgłoszoną działalność gospodarczą; nie zweryfikowano natomiast wynajmujących pokoi/apartamentów, którzy działają w szarej strefie
- kolacja „Letnie Impresje" dla Członków TIG i zaproszonych Gości odbyła się w hotelowej Restauracji Koneser
Więcej szczegółów TUTAJ

26 czerwca 2013 r.
PROBLEM REKLAM - OTWARTE SPOTKANIE TONZ
Pan Piotr Manowiecki ze Stowarzyszenia "Miasto Moje a w Nim" zaprezentował zebranym referat pod tytułem "Co Zakopane traci przez wszechobecne reklamy". Oprócz członków Podhalańskiego Towarzystwa Opieki nad Zabytkami, na spotkaniu obecny był między innymi V-ce Burmistrz Zakopanego Pan Wojciech Solik, Miejski Konserwator Zabytków Pani Tamara Rzuciło, Prezes Związku Polskich Artystów Plastyków-okręg Zakopane Pan Jerzy Gruszczyński.
Dyskutowano o podjętych do tej pory działaniach władz miasta w kierunku uporządkowania reklam i szyldów w przestrzeni publicznej oraz o potrzebie powołania Parku Kulturowego (stworzenia konkretnych przepisów, które będą egzekwowane) i stanowiska plastyka miejskiego.
Więcej szczegółów TUTAJ
Joomla SEO by AceSEF