2/2016 NEWSLETTER TIG (luty)

11 lutego
POSIEDZENIE KOMISJI EKONOMIKI I KOMISJI GOSPODARKI KOMUNALNEJ
Prezes TIG Agata Wojtowicz wzięła udział w posiedzeniu komisji, które dotyczyło między innymi problemu zanieczyszczonego powietrza w Zakopanem oraz rozwoju sieci geotermalnej. Zaapelowała do władz miasta i radnych o przeprowadzenie szerokiej akcji edukacyjnej dotyczącej smogu. Spotkanie udowodniło, że nawet wśród miejskich radnych są osoby, które nie mają wiedzy na temat źródeł zanieczyszczeń oraz skutków smogu, nie brakło też oskarżeń o „ekoterroryzm” skierowanych wobec osób, które starają się nagłośnić problem i zaproponować konkretne rozwiązania.
Prezes PEC Geotermii Podhalańskiej S. A. Pan Wojciech Ignacok przedstawił najbliższe  plany rozwoju sieci geotermalnej i odpowiadał na pytania dotyczące inwestycji, kosztów przyłączy i rozwoju spółki.  

15 lutego
TIG PARTNEREM KAMPANII „ZAKOPANE BEZ SMOGU”
Tatrzańska Izba Gospodarcza została partnerem kampanii „Zakopane Bez Smogu”, której organizatorami są Związek Stowarzyszeń Polska Zielona Sieć oraz Lokalna Organizacja Turystyczna Made in Zakopane. Akcja ma na celu zmobilizowanie samorządu do przyjęcia uchwały antysmogowej.
Mając świadomość ogromnego problemu wynikającego z zanieczyszczeń powietrza w Zakopanem oraz schorzeń wywoływanych przez smog wspieramy również działający lokalnie Podhalański Alarm Smogowy.
Aby dołączyć do Kampanii #ZakopaneBezSmogu trzeba:
  • nagrać film, zachęcający Zakopane do walki ze smogiem
  • opublikować wideo w publicznym poście na swoim profilu na Facebooku z hasztagiem #ZakopaneBezSmogu
Tak oznaczone filmy staną się częścią kampanii i trafią na stronę zakopanebezsmogu.pl, a wszystkie głosy poparcia zostaną przekazane władzom samorządowym.
Polecamy strony: Zakopane Bez Smogu i Podhalański Alarm Smogowy oraz facebookowy fanpage akcji

15 lutego
ODPOWIEDŹ W SPRAWIE PORZĄDKÓW OBRAD KOMISJI
Tatrzańska Izba Gospodarcza kilkakrotnie apelowała do Przewodniczącego Rady Miasta Zakopane (z powiadomieniem Burmistrza Miasta) o zmianę sposobu prezentacji porządku obrad komisji działających przy Radzie Miasta. W odpowiedzi na nasze pisma Przewodniczący poinformował, iż Statut Miasta Zakopane nie przewiduje możliwości wprowadzenia zmiany w taki sposób, aby porządek obrad zawierał informacje o tym, które projekty uchwał są opiniowane przez daną komisje. Zdecydował natomiast, że na stronie internetowej Urzędu Miasta w zakładce „Projekty uchwał” będzie umieszczona informacja pod obrady, której komisji projekt został skierowany. Zmiana ta nastąpi po zakończeniu prac informatycznych.

17 lutego
TIG PATRONEM CHINA HOMELIFE SHOW
Na zaproszenie Krajowej Izby Gospodarczej oraz Warszawskiej Izby Gospodarczej, Tatrzańska Izba Gospodarcza objęła patronatem samorządu gospodarczego V edycję workshopu  Europy Centralnej i Wschodniej oraz targi China Homelife Show. Impreza odbędzie się w Centrum Wystawowo-Kongresowym w Nadarzynie koło Warszawy w dniach 7-9 czerwca 2016.
Więcej informacji na stronie China Homelife

18 lutego
FIRMA ALARM SYSTEM – DOBRY PRACODAWCA 2015 ROKU
Pan Tomasz Węglarczyk, właściciel firmy ALARM SYSTEM, odebrał szczególne wyróżnienie i gratulacje z rąk Marszałka Województwa Małopolskiego Jacka Krupy, Wicewojewody Małopolskiego Józefa Gawrona oraz Dyrektora Wojewódzkiego Urzędu Pracy w Krakowie Jacka Pająka. Firma Alarm System otrzymała tytuł Dobry Pracodawca 2015 roku.
Akcja Dobry Pracodawca jest kierowana do wszystkich przedsiębiorców, którzy zatrudniają swoich pracowników na terenie województwa małopolskiego. Wydarzenie ma na celu wyróżnienie pracodawców, którzy swoją działalnością wspierają rynek pracy w naszym regionie, wspierają rozwój Małopolski m.in. poprzez otwartą politykę zatrudnienia, aktywną współpracę z powiatowymi urzędami pracy, jak również przestrzeganie prawa pracy i innych zasad formalnych działalności, inwestycje w kapitał ludzki, wsparcie rodziców w łączeniu obowiązków rodzinnych oraz służbowych.
Relacja z wydarzenia i zdjęcia

24 lutego
SPOTKANIE W SPRAWIE BUDŻETU OBYWATELSKIEGO
Prezes Tatrzańskiej Izby Gospodarczej Agata Wojtowicz wzięła udział w organizowanym przez Burmistrza Miasta spotkaniu poświęconym ocenie i podsumowaniu dwóch edycji budżetu obywatelskiego, które odbyły się w Zakopanem.

26 lutego
PRZEDSTAWICIEL TIG ZGŁOSZONY DO MAŁOPOLSKIEJ RADY DZIAŁALNOŚCI POŻYTKU PUBLICZNEGO
W ramach naboru na kolejną kadencję Małopolskiej Rady Działalności Pożytku Publicznego Tatrzańska Izba Gospodarcza zgłosiła kandydaturę swojego przedstawiciela – Pana Andrzeja Kaweckiego, który otrzymał rekomendacje od dziesięciu stowarzyszeń z Zakopanego i Nowego Targu.
Ponadto Andrzej Kawecki jest naszym przedstawicielem w Komisji Wspólnej Samorządów Terytorialnych i Gospodarczych Małopolski.
Joomla SEO by AceSEF