12/2014 NEWSLETTER TIG (grudzień)

NOWY CZŁONEK TATRZAŃSKIEJ IZBY GOSPODARCZEJ
Grono członków Izby powiększyło się o firmę „Świeże Jadło” czyli Restaurację SUBWAY w Zakopanem – właściciel Pan Wojciech Chruściel. Gratulujemy nowemu członkowi i życzymy powodzenia w biznesie. 
Więcej informacji o firmie na stronie TIG

2 grudnia
POSIEDZENIE ZARZĄDU TIG
Protokół z posiedzenia dostępny w biurze Izby.

6 grudnia
MIKOŁAJ 2014
Jak co roku Mikołaj odwiedził dzieci z Polskiego Stowarzyszenia na rzecz Osób z Upośledzeniem Umysłowym - Koło w Zakopanem. Tatrzańska Izba Gospodarcza ufundowała 150 paczek mikołajowych.

17 grudnia
WIGILIA TATRZAŃSKIEJ IZBY GOSPODARCZEJ
W tym roku Członkowie TIG i Przyjaciele gościli w Karczmie Przy Młynie. Dziękujemy za miły wieczór wszystkim, którzy zasiedli z nami przy wspólnym stole wigilijnym, gospodarzowi za wspaniałe przyjęcie wigilijne oraz Restauracji Mała Szwajcaria za śledziki i pyszne ciasta.

22 grudnia
MIEJSKIE SPOTKANIE WIGILIJNE
W sali obrad Urzędu Miasta Zakopane spotkali się pracownicy urzędu, radni, przedstawiciele zakopiańskich instytucji, stowarzyszeń, organizacji i parafii. Burmistrz Leszek Dorula wraz z zastępcami Wiktorem Łukaszczykiem i Agnieszką Nowak Gąsienicą oraz przewodniczącym Rady Miasta Zakopane Grzegorzem Jóźkiewiczem złożyli wszystkim życzenia świąteczne i noworoczne. W  spotkaniu opłatkowym wzięła udział Prezes TIG Agata Wojtowicz.
Fotorelacja ze spotkania na stronie Urzędu Miasta

ŚWIĄTECZNA PACZKA
Na apel o pomoc w przygotowaniu paczek świątecznych dla najbiedniejszych uczniów ze Szkoły Podstawowej nr 1 w Zakopanem. Dzięki Państwa pomocy udało się przygotować aż 15 paczek – BARDZO DZIĘKUJEMY wszystkim Świętym Mikołajom!

28 grudnia
MECZ HOKEJOWY dla FUNDACJI ADAMA WORWY
Mecz podsumowujący dwudniową III Podhalańską Zimę z Gwiazdami zakończył się remisem 7:7. W Miejskiej Hali Lodowej w Nowym Targu hokejowa reprezentacja Artystów skrzyżowała kije z drużyną Przyjaciół, a zabawa była doskonała! Fundusze zebrane dzięki sprzedaży cegiełek – prawie 5 tysięcy złotych – zasilą konto Fundacji im. Adama Worwy w Nowym Targu. Szczególnie gratulujemy świetnej gry Członkowi Izby - Łukaszowi Worwie z firmy MOTO SERVICE WORWA. Dziękujemy za wspaniały występ! A wszystkim, którzy wzięli udział w imprezie dziękujemy za wsparcie.
Relacja Telewizji Beskid: Część 1 i Część 2
Więcej na facebookowej stronie Fundacji

29 i 30 grudnia
POMIAR ILOŚCI PASAŻERÓW PKP i PKS
Liczenie pasażerów przyjeżdżających na dworzec PKP i PKS zostało przeprowadzone w ramach projektu POCIĄG – AUTOBUS – GÓRY wraz z ekspertami z Centrum Zrównoważonego Transportu. Uzyskane dane będą bardzo przydatne w przekonywaniu polityków do budowy nowej linii kolejowej Podłęże – Mszana Dolna oraz do modernizacji linii Mszana Dolna – Zakopane, dzięki której czas przejazdu z Krakowa do Zakopanego skróci się do 90 minut. Przypomnijmy, że Tatrzańska Izba Gospodarcza jest jedną z organizacji, które zainicjowały projekt POCIĄG – AUTOBUS – GÓRY.
Szczegóły akcji liczenia pasażerów

30 grudnia
HAPPENING w ramach projektu POCIĄG-AUTOBUS-GÓRY
Na dolnych Krupówkach w Zakopanem organizatorzy akcji, z Piotrem Manowieckim na czele, przedstawili plany budowy i modernizacji linii kolejowych, które skrócą czas przejazdu najszybszego pociągu z Krakowa do Zakopanego z 3 godzin i 15 minut do 90 minut. Wyjaśnili dlaczego szybka linia kolejowa oraz reaktywacja transportu zbiorowego są szansą na rozwiązanie problemów transportowych Podhala. Zaprezentowali również wstępne wnioski z przeprowadzonych przez siebie badań ruchu samochodowego na Zakopiance oraz ilości pasażerów autobusów i pociągów, 29 i 30 grudnia 2014. Była też możliwość poparcia inicjatywy podpisem na specjalnie przygotowanym transparencie.
Więcej o happeningu

POMYŚLNOŚCI W NOWYM ROKU!
Joomla SEO by AceSEF