11/2015 NEWSLETTER TIG (grudzień)

2 grudnia
PISMO DO BURMISTRZA MIASTA W SPRAWIE ZAKOPIAŃSKIEGO CENTRUM KULTURY
W związku z opublikowaniem na stronach Urzędu Miasta projektu statutu nowej instytucji kultury - Zakopiańskiego  Centrum Kultury, Tatrzańska Izba Gospodarcza po raz kolejny wyraziła sprzeciw wobec zamiaru połączenia Miejskiej Galerii Sztuki i Biura Promocji Zakopanego. W piśmie do burmistrza Prezes Izby przekazała analizę oraz krytyczną ocenę zaprezentowanego statutu i zaapelowała o pilne przeprowadzenie konsultacji społecznych obejmujących nie tylko środowiska artystyczne, ale również gospodarcze, celem wypracowania wspólnej koncepcji promocji opartej o potrzeby, doświadczenia i wizję funkcjonowania promocji w Zakopanem.

4 grudnia
JUBILEUSZ 30-lecia TOWARZYSTWA OPIEKI NAD ZABYTKAMI – ODDZIAŁ PODHALAŃSKI
Prezes Tatrzańskiej Izby Gospodarczej, Agata Wojtowicz wzięła udział w uroczystych obchodach 30-lecia działalności podhalańskiego oddziału TOnZ i złożyła na ręce prezes Towarzystwa Agaty Wolak list gratulacyjny oraz ręcznie wykonany „zbyrcok” ze specjalną grawerowaną dedykacją.

16 grudnia
SPOTKANIE WIGILIJNE TATRZAŃSKIEJ IZBY GOSPODARCZEJ
Tegoroczne spotkanie wigilijne Członków oraz Sympatyków i Przyjaciół Izby odbyło się w należącej do Spółki Remo Restauracji „Po Zbóju”. Wyjątkowym wydarzeniem towarzyszącym było przekazanie przez harcerzy Podhalańskiego Hufca ZHP na ręce Prezesów TIG Betlejemskiego Światełka Pokoju. Wszystkim przybyłym bardzo dziękujemy i jeszcze raz życzymy wszystkiego najlepszego w nowym roku. Dziękujemy Spółce Remo, a szczególnie Panu Jackowi Pierogowi za przygotowanie spotkania wigilijnego, aranżację sali restauracyjnej i smaczne potrawy wigilijne.

18 grudnia
UTWORZENIE ZAKOPIAŃSKIEGO CENTRUM KULTURY
Mimo licznych protestów oraz apeli środowisk artystycznych i gospodarczych podczas XVI sesji Rady Miasta Zakopane radni większością głosów podjęli uchwałę nr XVI/252/2015 w sprawie połączenia samorządowych instytucji kultury – Biura Promocji Zakopanego oraz Miejskiej Galerii Sztuki im. Władysława hr. Zamoyskiego w Zakopanem i utworzenia Zakopiańskiego Centrum Kultury.
Treść uchwały można znaleźć tutaj (uchwała nr 252)

21 grudnia
PISMO W SPRAWIE PROGRAMÓW POSIEDZEŃ KOMISJI
Prezes Agata Wojtowicz wystosowała pisma do Burmistrza Miasta oraz Przewodniczącego Rady z prośbą o zmianę sposobu prezentacji porządku obrad wszystkich komisji działających przy Radzie Miasta, ponieważ dotychczasowa informacja w porządku obrad każdej komisji jest  niewystarczająca – brak informacji o tym które projekty uchwał są opiniowane przez daną komisje. Posiedzenia komisji są jawne, każdy mieszkaniec ma prawo w nich uczestniczyć i każdy ma też prawo do wcześniejszej informacji na temat tego jakie projekty uchwał będą opiniowane przez daną komisję. Prezes Izby zaapelowała również o umieszczanie porządku obrad każdej komisji nie tylko na tablicy przy Biurze Rady ale również na stronie internetowej Urzędu Miasta.

PÓŁ-ZIMOWISKO W ZAKOPANEM
Po raz pierwszy Zarząd Tatrzańskiej Izby Gospodarczej podjął decyzję o zorganizowaniu pół-zimowiska w Zakopanem dla uczniów zakopiańskich szkół podstawowych. Pół-zimowisko będzie organizowane we współpracy z ZHP Hufiec Podhalański im. Kurierów Tatrzańskich. Zajęcia dla dzieci dofinansowane są ze środków charytatywnych TIG. Z pół-zimowiska w dniach 25-30 stycznia 2016 skorzysta 30 dzieci. W harmonogramie znalazły się między innymi: wycieczka z przewodnikiem, lekcja muzealna, wizyta w Aqua Parku Zakopane, zajęcia taneczne, zajęcia plastyczne, szkolenie z pierwszej pomocy, zabawy na śniegu, ognisko. Dzieci mają zapewnione wyżywienie oraz opiekę wykwalifikowanej kadry pedagogicznej i pielęgniarki.

ZIMOWISKO W BIELSKU BIAŁEJ
Podobnie jak w poprzednich latach Tatrzańska Izba Gospodarcza dzięki dofinansowaniu z Funduszu Składkowego Ubezpieczenia Społecznego Rolników organizuje zimowisko dla dzieci rolników z podhalańskich wsi. 40 dzieci wyjedzie w tym roku na 10 dniowy pobyt (od 21 do 30 stycznia 2016) do Bielska-Białej. Program zimowiska obejmuje między innymi: wycieczkę autokarową do Wadowic, zwiedzanie muzeów i zabytków, wyjazd kolejką na Szyndzielnię, wizytę w Studiu Filmów Rysunkowych, zajęcia plastyczne, zajęcia taneczne, zabawy na śniegu, konkursy, dyskotekę i wiele innych atrakcji. Dzieci mają zapewnione wyżywienie oraz opiekę wykwalifikowanej kadry pedagogicznej i pielęgniarki.
Joomla SEO by AceSEF