WSPARCIE dla ZESPOŁU SZKÓŁ MISTRZOSTWA SPORTOWEGO w Zakopanem


1 czwerwca 2013 r. odbyły się trzy ważne wydarzenie, których głównym celem było zebranie środków finansowych na sportową działalność Zespołu Szkół Mistrzostwa Sportowego w Zakopanem oraz nagłośnienie problemu niewystarczających subwencji dla szkół o profilu sportowym.

PIKNIK SPORTOWY „Ćwicz z Mistrzem"
Z okazji Dnia Dziecka, Dyrekcja ZSMS wraz z partnerami zorganizowała piknik sportowy, w którym udział wzięli absolwenci Zespołu Szkół Mistrzostwa Sportowego im. Stanisława Marusarza w Zakopanem – znani mistrzowie sportu i olimpijczycy.

KONFERENCJA PRASOWA „Co dalej z SMS Zakopane – kuźnią mistrzów w sportach zimowych"

Podczas spotkania znani sportowcy – absolwenci Szkoły, między innymi: Kamil Stoch, Justyna Kowalczyk, Jagna Marczułajtis, Krystyna Pałka, Luiza Złotkowska, Natalia Czerwonka, Jan Szymański, Katarzyna Woźniak odczytali list otwarty do premiera Donalda Tuska.
Apel dotyczy przede wszystkim potrzeby zmiany rozporządzenia dotyczącego subwencji dla szkół sportowych. Jeśli sposób finansowania nie ulegnie zmianie, zakopiańskiej szkole grozi likwidacja.
Obecnie subwencja dla szkół sportowych jest tylko o 20% wyższa od subwencji dla szkół „zwykłych”, a równocześnie szkoły o profilu artystycznym otrzymują subwencję w wysokości aż 300% stawki podstawowej przeznaczonej dla szkół nieprofilowanych. Społecznie niezrozumiała jest ta dysproporcja i nierówne traktowanie młodzieży uczącej się w wyspecjalizowanych szkołach.

Na zakończenie konferencji Pani Barbara Sobańska - dyrektor Zespołu Szkół Mistrzostwa Sportowego oraz Pan Piotr Gosek - prezes Polskich Kolei Linowych S. A. oficjalnie podpisali umowę, na mocy której uczniowie i ich trenerzy będą mieli zapewnione bezpłatne korzystanie z tras i obiektów PKL.
Spółka postanowiła również wesprzeć szkolenie jednego z uczniów - uprawiającego narciarstwo alpejskie i startującego w kategorii junior C Alexa Chyca.

Tatrzańska Izba Gospodarcza w imieniu zrzeszonych w niej przedsiębiorców oraz wszystkich zainteresowanych losem ZSMS również wystosowała oficjalne pismo skierowane do Minister Edukacji Narodowej, Pani Krystyny Szumilas z apelem o podjęcie działań prowadzących do zwiększenia subwencji dla szkół sportowych i udzielenie wsparcia dla słynnej zakopiańskiej „kuźni mistrzów w sportach zimowych”.

BAL CHARYTATYWNY
150 osób bawiło się na balu w Hotelu Mercure Zakopane Kasprowy. Podczas imprezy odbyły się liczne licytacje, z którch dochód przekazano na rzecz Szkoły. 

Wynik finansowy całego cyklu imprez 1 czerwca to aż 56 291,14 zł.
Zebrane środki zostaną przeznaczone na stworzenie lepszych warunków dla młodzieży uzdolnionej sportowo, pragnącej rozwijać zdolności i umiejętności sportowe w ZSMS. W związku z dążeniem Szkoły do polepszenia warunków sportowo-edukacyjnych zebrane środki zostaną przeznaczone na: zakup sprzętu sportowego, organizację zgrupowań i udział uczniów w zawodach, dofinansowanie obiadów, wynajem obiektów sportowych, zabezpieczenie opieki medycznej i odnowy biologicznej.

Sponsorami wydarzeń byli:
Polskie Koleje Linowe SA
Gras Savoye Polska
Warta SA
Supersnow - Białka Tatrzańska
Bank Zachodni WBK
Care Fleet Grupa Credit Agricole

Tatrzańska Izba Gospodarcza przekazała organizatorom plecaki szkolne jako nagrody w konkursach i loteriach.

Patronat medialny nad imprezami 1 czerwca objęły Radio ZET i TVP Sport.
Patronat honorowy sprawowało Starostwo Tatrzańskie oraz Urząd Miasta Zakopane.


Joomla SEO by AceSEF