Letni wypoczynek dla dzieci z Podhala


Ten rok jest rekordowy pod względem ilości dzieci korzystających ze zorganizowanego przez Izbę wypoczynku. Po organizacji zimowiska w Bielsku Białej i półzimowiska w Zakopanem, w wakacje przyszedł czas na morze i jeziora. Dzięki współpracy i dofinansowaniu zdobytym w konkursach organizowanych przez Fundusz Składkowy Ubezpieczenia Społecznego Rolników 300 dzieci wyjechało na kolonie, a prawie 100 skorzystało z półkolonii zorganizowanych we współpracy z Gminą Poronin.

W lipcu i sierpniu dzieci odpoczywały na 15 dniowych turnusach nad morzem w Jastrzębiej Górze i Władysławowie oraz w Człuchowie w Borach Tucholskich. Podczas pobytów kolonijnych zapewniliśmy dzieciom profesjonalną opiekę wykwalifikowanej kadry pedagogicznej i medycznej, wyżywienie, ubezpieczenie, transport i bogaty program turystyczno-kulturalny obejmujący: wycieczki piesze i autokarowe, warsztaty taneczne i plastyczne, zajęcia na basenie, zajęcia profilaktyczne, edukacyjne, wychowawcze, rekreacyjne, sportowe i krajoznawcze.
                                                                                           
Nie mniej atrakcji było podczas półkolonii zorganizowanych w  lipcu wspólnie z Gminą Poronin  i dofinansowanych dodatkowo przez gminę. Skorzystało z nich ponad  100 dzieci. W 2 tygodniowym programie znalazły się między innymi wycieczki w góry z przewodnikiem tatrzańskim, wyjazd do Rabkolandu w  Rabce Zdrój, warsztaty taneczne z hip-hopu, zajęcia gimnastyczne z trenerami, zajęcia edukacyjne  w Willi Oksza i Galerii Hasiora, kąpiele w Aqua Parku Zakopane, seans w kinie Sokół. Podczas półkolonii dzieci miały również zapewnioną opiekę wykwalifikowanej kadry pedagogicznej, drugie śniadania i obiady, ubezpieczenie oraz transport.


Joomla SEO by AceSEF