KOLONIE LETNIE - „WAKACJE MARZEŃ”

Programem objęte są dzieci rolników uprawnionych do świadczeń z KRUS. Oprócz przynależności do Funduszu podstawowym kryterium kwalifikacji jest sytuacja materialna rodziny. Akcją objęte są dzieci głównie z rodzin wielodzietnych i o niskim statusie materialnym. Dzieci odpoczywają na 14- dniowych koloniach z programem profilaktyki zdrowotnej. Podczas pobytu realizowany jest atrakcyjny program, obejmujący wycieczki turystyczno – krajoznawcze, rejs statkiem, zwiedzanie najciekawszych zakątków i miejsc, wycieczki piesze, naukę pływania, zajęcia tematyczne, gry i zabawy.

Akcja prowadzona jest w ramach działalności charytatywnej Izby, środków charytatywnych wypracowanych i pozyskanych przez nasze Stowarzyszenie i dofinansowana przez Fundusz Składkowy KRUS.

Dzięki naszej pracy i zaangażowaniu społecznemu dzieci spełniają swoje marzenia wakacyjne.

KOLONIA 2012
Jastrzębia Góra - 14-27 sierpnia 2012
Ośrodek „HELIOS” zapewnia kolonistom ( 135 dzieci ) zakwaterowanie i wyżywienie. Program kolonii przewiduje m.inn. zajęcia na świeżym powietrzu, piesze wycieczki po okolicy, wycieczkę na Hel i do Władysławowa, Dzień Kolonisty, Festiwal Smaków, konkurs plastyczny pt.„Mój najlepszy dzień nas kolonii”, dyskoteki.

Człuchów - 09-22 sierpnia  2012
52 kolonistów zostanie zakwaterowanych w Ośrodku „ŁÓDZKIM”, w którym przygotowano mnóstwo atrakcji: wycieczki piesze po okolicy, wycieczkę do Szymbarku i Chojnic, ognisko, dyskoteki, Dzień Kolonisty, konkurs plastyczny pt.  „Pejzaż Pojezierza”, olimpiadę sportową i konkurs wiedzy ogólnej OMNIBUS.


KOLONIA 2011
Mikoszewo na Mierzeji Wiślanej  - 16-29 sierpnia
Nad morzem wypoczywało 58 dzieci, które miały zapewnione wiele atrakcji. Oprócz wypoczynku i zabaw na plaży dzieci zwiedziły Trójmiasto oraz brały udział w rejsie statkiem po morzu.

Człuchów nad Jeziorem Rychnowskim - 14-27 lipca
Czterdzieści dwoje dzieci wypoczywało w OW Łódzki korzystając z atrakcji ośrodka oraz wykorzystując czas na zabawy na świeżym powietrzu. Ponadto koloniści zwiedzili Mielno i Chojnice.

KOLONIA 2010
Jastrzębia Góra - 26 czerwca - 9 lipca
W koloni uczestniczyło 50 dzieci, wypoczywając w OWK Helios. Dzieci zwiedziły Władysłwowo oraz Hel. Zajęcia odbywały się na plaży i na terenie ośrodka.

Człuchów nad Jeziorem Rychnowskim - 19 lipca - 1 sierpnia
Koloniści zwiedzili zamek w Bytowie oraz korzystali z uroków Aqua Parku w Chojnicach. Gościnności udzielił im OW Łódzki.
Joomla SEO by AceSEF